Енглези устали из "мртвих" и елиминисали Словачку, Белингем и Кејн хероји

Фудбалери Енглеске пласирали су се у четвртфинале Европског првенства, пошто су након продужетака елиминисали Словачку са 2:1
Енглези устали из "мртвих" и елиминисали Словачку, Белингем и Кејн херојиGetty © Carl Recine

Секунде су делиле Словачку од огромног изненађења и вероватно највећег репрезентативног успеха у историји земље.

Имали су Словаци предност против фаворизоване Енглеске, имали су Енглезе "на конопцима", али се тим Герета Саутгејта у самом финишу сусрета боље снашао, прво стигао до изједначења, а потом и до победе у продужецима.

Играо се 25. минут када је Словачка наплатила велики број опасних ситуација пред голом ривала. Хараслин главом до Стрелеца, овај паметно ка Шранцу, који мирно реагује и рутински смешта лопту у мрежу.

Није се Словачка наиграла фудбала након тог тренутка, али је деловало да је довољно добро затворила прилазе ка свом голу.

Сем поништеног гола Фодена у 50. минуту, Енглези нису могли да се похвале са изгледним шансама пред голом Дубравке.

Време је пролазило, а "горди Албион" био све нервознији.

Четврти арбитар показао је да ће се играти шест минута судијске надокнаде, у прва четири Енглези нису пришли голу Словачке, али је уследио моменат у петом који је потпуно преокренуо изгледе меча.

Вокер је извео аут у петерац ривала, тамо Геји главом прослеђује лопту, а Белингем "маказицама" матирао голмана ривала и донео изједначење и продужетке Енглеској.

Већ у првом минуту првог продужетка, видела се потпуно нова енергија Енглеза, што је резултовало новим голом.

Шут Езеа, главом је преусмерио Геји. Лопта је стигла до Кејна, који такође главом сјајно реагује и постиже гол за преокрет.

До краја другог продужетка, резултат се није мењао, упркос изгледној прилици Словачке, коју у гол није претворио Пекарик.

Енглеска је тако изборила пласман у четвртфинале, где ће се састати са Швајцарском.

Швајцарци су претходно елиминисали Италију, која је на прошлом шампионату Европе славила над Енглезима.

• 30. јун 2024 • 20:37

20:37

Крај меча, Енглеска је у четвртфиналу

Није Словачка успела да промени резултат, па је Енглеска славила са 2:1.

• 20:18

Крај првог продужетка: Енглеска - Словачка 2:1

Завршен је први продужетак, у којем је Енглеска стигла до гола и преокрета на 2:1.

• 20:17

105' - Велики промашај Словака

Деловало је да ће Словачка стићи до изједначења, али Пекарик са пар метара удаљености, није успео да убаци лопту у гол. Центрирао је Бенеш са леве стране.

• 20:03

91' - ГОЛ! Кејн погађа, Енглеска води 2:1

У првом минуту продужетка Енглеска стиже до гола и преокрета.

Езе је шутирао, Тони главом пребацио до Кејна, који такође главом шутира и постиже гол којим Енглези стижу до предности од 2:1.

• 19:57

Крај регуларног дела меча, Енглеска - Словачка 1:1

Након 90 минута фудбала, победник није познат. Меч одлази у продужетке.

• 19:55

90' + 5' - ГОЛ! "Маказице" Белингема за 1:1

Невероватан погодак фудбалера Енглеске, који у последњим секундама изједначује на 1:1.

• 19:40

81' - Рајс погађа стативу

Везиста Енглеске је упутио сјајан ударац са ивице шеснаестерца, али је лопта погодила стативу.

На одбитак је натрчао Кејн, али је његов шут завршио преко гола ривала.

Остаје 1:0 за Словачку.

• 19:09

50' - Поништен гол Енглезима

Кејн је маестрално проиграо Трипијеа, овај послао лопту ка Фодену и Енглези су затресли мрежу Словака.

Ипак, Фоден је био у офсајд позицији, па је погодак поништен.

• 19:04

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Гелзенкирхену.

• 18:48

Полувреме: Енглеска - Словачка 0:1

Након 45 минута игре, Словачка води против фаворизоване Енглеске 1:0. Једини погодак за сада, постигао је Шранц у 25. минуту.