"Фурија" се поново играла фудбала, Шпанија елиминисала Грузију за четвртфинале

Фудбалска репрезентација Шпаније пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Немачкој, пошто је елиминисала селекцију Грузије са 4:1 (1:1)
"Фурија" се поново играла фудбала, Шпанија елиминисала Грузију за четвртфиналеGetty © Image Photo Agency

Више него занимљив и узбудљив меч одигран је на стадиону у Келну у дуелу ове две селекције.

Шпанија је у осмину финала ушла као апсолутни фаворит, али је Грузија, дебитант на Европским првенствима, успела да прва стигне до вођства.

Шпанци су нападали и тражили начин да пробију противнички бедем, али је у 18. минуту Ле Норман сместио лопту у сопствену мрежу након оштрог центаршута фудбалера Грузије.

То је додатно "зачинило" овај меч, пошто је Шпанија од тог момента нападала још интензивније.

У финишу првог полувремена, "фурија " је стигла до изједначења.

Вилијамс је проиграо Родрија на ивици шеснаестерца ривала, а везиста је веома прецизно и неодбрањиво шутирао.

Других 45 минута донели су још више узбуђења и чак три гола.

Сва три су постигли Шпанци, а стрелци су били Руиз, Вилијамс и Олмо.

Већ у шестом минуту у другом полувремену, Јамал је савршено проиграо свог саиграча из средине терена, а овај главом смешта лопту у мрежу и доноси Шпанији преокрет и вођство.

У последњих 15-ак минута меча, тим Луиса де ла Фуентеа постигао је још два поготка.

Вилијамс је сјајно повукао транзициони напад у 75. минуту, заобишао свог чувара и "закуцао" лопту у мрежу за 3:1.

Играо се 83. минут, када су фудбалери Грузије изгубили лопту на својој половини, она је брзо стигла до Олма, који вара свог чувара, а потом прецизним ударцем постиже погодак за коначних 4:1.

Репрезентација Шпаније пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Немачкој, где ће се састати са домаћином турнира.

Немци су у осмини финала били бољи од Данске са 2:0.

• 30. јун 2024 • 22:52

22:52

Крај меча, Шпанија је у четвртфиналу

Шпанци су савладали Грузију са 4:1 и тако изборили пласман у четвртфинале Европског првенства.

• 22:41

83' - ГОЛ! Олмо ставља тачку на меч, 4:1 за Шпанију

Нови гол, поново у мрежи Грузије. Овога пута је стрелац Олмо, поново након што је Грузија изгубила лопту на својој половини.

Олмо је дриблингом избацио свог ривала и веома прецизно шутирао и постигао гол.

Шпанија води 4:1 против Грузије.

• 22:33

75' - ГОЛ! Вилијамс повећава на 3:1 за Шпанију

Превише простора имао је крилни фудбалер Шпаније. Грузија је отишла напред са већим бројем играча, али је Грималдо одузео лопту, која је брзо дошла до Вилијамса.

Невероватан продор имао је брзоноги фудбалер, који је заобишао свог ривала и "закуцао" лопту у противничку мрежу.

Шпанија води 3:0.

• 22:32

74' - Поништен гол Шпаније

Кравахал је додао до Јамала, овај је пробио и шутирао, а уз дозу среће је лопта завршила у мрежи Грузије.

Ипак, након провере, поништен је погодак због офсајда.

• 22:21

63' - Велики промашај Јамала

Изгубили су лопту фудбалери Грузије пред својим шеснаестерцом, до ње је дошао Јамал, који је готово неометано гађао и шутирао, али је ударац завршио поред гола.

• 22:10

51' - ГОЛ! Шпанија преокреће и води 2:1

Јамал је умало прво дао гол из слободног ударца, али је Мамардашвили одбранио тај шут. У наставку акције, шпански тинејџер је убацио лопту у шеснаестерац ривала, где Фабијан Руиз постиже гол.

Шпанија долази до предности од 2:1.

• 22:07

48' - Умало гол са пола терена

Кваратскелија је мудро покушао да искористи лошу позицију голмана Симона, шутирао са пола терена, али је лопта отишла поред гола Шпаније.

Остаје 1:1.

• 22:05

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 21:50

Полувреме: Шпанија - Грузија 1:1

Након првих 45 минута игре, резултат је нерешен - 1:1.

• 21:38

39' - ГОЛ! Родри погађа за 1:1

Шпанија стиже до изједначења. Само који секунд након што је одбранио ударац Вилијамса, Мамардашвили је био немоћан приликом ударца Родрија са ивице шеснаестерца.