Холандија без муке до четвртфинала, Румуни без идеје против "лала"

Холандија победила Румунију са 3:0 у мечу осмине финала Европског првенства у Немачкој
Холандија без муке до четвртфинала, Румуни без идеје против "лала"Getty © Carl Recine

Холандија је оправдала улогу фаворита, пошто је лако дошла до победе и четвртфинала турнира.

Румунија је храбро ушла у дуел, али се све распало након примљеног гола.

Прва је и запретила, али је Денис Ман шутирао преко гола.

Играо се 20. минут када је Холандија дошла до предности.

Ћави Симонс је додао до Кодија Гакпа, фудбалер Ливерпула је био "свој на своме" - прихватио је лопту на боку, заломио у средину, а онда снажно шутирао у сам угао.

Од тог тренутка, до одласка на одмор, постојао је само један тим.

Холандија је притискала, нападала, шутирала, али је одбрана Румуније, некако, успела да задржи један гол заостатка.

О доминацији "лала" најбоље говори податак да су извели десет корнера у првих 45 минута игре.

У истом ритму је наставила Холандија у наставку - ређали су се напади, направили су бројне прилике, али лопта није хтела у гол.

Јесте у 68. минуту, када је поново Коди Гакпо затресао мрежу, али је био у офсајду.

Депај је лепо гађао из слободњака, испод живог зида, али поред стативе. Слично је завршио и ударац Џоија Вермана, неколико минута касније.

Коначно су Холанђани дошли до другог гола у 83. минуту.

Коди Гакпо је издржао дуел, проиграо Донејла Малена пред голом, а фудбалер Дортмунда је сповео лопту у мрежу.

Мален је стигао још један гол да постигне, у надокнади, када је завршио брз контранапад.

Холандија ће у четвртини финала играти против бољег из дуела Аустрија - Турска.

• 2. јул 2024 • 19:53

19:53

Крај меча

Румунија - Холандија 0:3.

• 19:52

90+3' ГОЛ! Мален постиже нови гол

Брз контранапад Холандије, Мален је вукао лопту и онда рутински завршио.

• 19:42

83' ГОЛ! Холандија води 2:0

Гакпо је издржао дуел, проиграо Малена, а овај је само спровео лопту у мрежу.

• 19:36

78' Думфрис добија жути картон, потпуно несхватљиво

Думфрис је "отезао" са извођењем аута. Судији је "прекипело" , показао му је жути картон.

• 19:32

73' Сада Верман близу мреже

Одлично је петом оставио лопту за Вермана, овај лепо гађао али, као и до сада - уз саму стативу.

• 19:27

68' Депај близу гола!

Депај је лукаво шутирао из слободњака, испод живог зида, али тик поред стативе.

• 19:23

63' Нема гола!

Био је Гакпо у недозвољеној позицији.

• 19:22

63' ГОЛ! Чека се ВАР...

Гакпо је још једном сместио лопту у мрежу, али делује да је био офсајд.

• 19:21

62' Добар покушај Кодија Гакпа

Дуго је вукао лопту Гакпо, шутирао са дистанце, али је лепо одбранио Ница.