Спектакл у Лајпцигу, Турска изборила пласман у четвртфинале Еура

Фудбалери Турске последњи су учесници четвртфинала на Европском првенству у Немачкој, пошто су у Лајпцигу са 2:1 савладали селекцију Аустрије

Иако је много показала у прве три утакмице на турниру у Немачкој, селекција Аустрије заустављена је у осмини финала, пошто је поражена од Турске 2:1.

Рани гол дефанзивца Демирала у великој мери обликовао је меч у Лајпцигу, пошто су Аустријанци, под притиском резултата, током 90 минута кидисали ка голу који је фантастично бранио Мерт Гунок.

Демирал је већ у 57. секунди донео велику радост турским навијачима, а то је и најбржи гол у нокаут фази европских првенства у историји такмичења.

Марко Арнаутовић је пропустио одличну шансу за Аустрију на старту другог дела, а онда Демирал, после још једног корнера, постиже и други гол на мечу.

Аустрија се није предавала, наставила је са нападима упркос пљусковима на "Ред бул арени", па је успела да доше до поготка у 66. минуту - Грегорич је донео наду екипи Ралфа Рангника.

Стихијски су нападали Аустријанци до краја меча, умало примили гол из контранапада, али је Јилмаз био непрецизан.

А онда, у последњим тренуцима меча, Аустрија је имала и најбољу прилику за изједначење и продужетке - Баумгартнер је покушао главом да затресе мрежу Турске, али је Гунок извео вероватно најбољу одбрану у досадашњем делу шампионата.

Аустрија је била прва у групи, показала много на шампионату у Немачкој, али је међу осам најбољих ипак отишла Турска, која ће у четвртфиналу играти против Холандије.

• 2. јул 2024 • 22:53

22:53

Крај, Турска је у четвртфиналу!

Завршен је меч, Турска је савладала Аустрију 2:1 и играће у четвртфиналу Еура против Холандије!

• 22:48

90' - Играће се још четири минута

Португалски судија продужио је меч за још 4 минута.

• 22:38

80' - Опсада гола Турске, која чува предност

Игра се искључиво на половини турске селекције, Аустријанци круже око противничког казненог простора, али без изгледније прилике за гол.

• 22:24

66' - ГОЛ! Аустрија се враћа у живот - 1:2!

Резервиста Грегорич постиже погодак за Аустрију, која смањује резултат на 2:1!

• 22:17

60' - ГОЛ! Аутрија води 2:0, поново је стрелац Демирал!

Још један корнер за Турску, још један погодак Демирала - Дефанзивац Ел Ахлија дуплира предност своје репрезентације!

• 22:15

55' - Аустрија поново напада, нема промене резултата

Слично као у већем делу првог полувремена, Аустрија има лопту у поседу, напада, а најбољу прилику на мечу пропустио је Марко Арнаутовић.

Турска и даље има гол предности.

• 22:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме утакмице у Лајпцигу.

• 21:47

Турци сачували вођство до полувремена

После првих 45 минута утакмице у Лајпцигу, Турска води против Аустрије 1:0.

• 21:35

35' - Турска и даље води 1:0

Како време пролази, тако су напади Аустрије све блажи, а турска одбрана све лакше излази на крај са покушајима Сабицера и Арнаутовића.

• 21:20

20' - Аустрија напада, али не ствара прилике

Потпуно су се повукли Турци, препустили посед ривалу, али Аустрија, осим на самом старту меча, не успева да створи прилику пред голом Гунока.