Енглези тријумфални након пенала, Швајцарска у сузама

Фудбалска репрезентација Енглеске пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је након пенал серије, елиминисала Швајцарску

Изабраници Герета Саутгејта су се добрано помучили како би изборили пласман у полуфинале шампионата Европе.

Поново "горди Албион" није блистао, поново је одиграо утакмицу испод својих очекивања, али је остварена велика победа и крупан корак ка главном циљу.

Дуел Енглеске и Швајцарске је обећавао више од онога што је испоручио.

Далеко од тога да је виђен велики број шанси и узбуђења пред оба гола.

У првом полувремену су мреже мировале, да би у другом била виђена два поготка.

Прво је у 75. минуту Емболо донео Швајцарцима предност.

Нападач Швајцараца био је на правом месту и одлично реаговао, након што је лопту у петерац убацио Ендоје.

Након примљеног гола, Енглези су били свесни да морају да заиграју знатно боље.

То се и десило и убрзо је стигао одговор Саутгејтовог тима.

Само пет минута по примљеном поготку, Енглеска је стигла до изједначења.

Сака је на десној страни имао нешто више простора, успео да дриблингом направи позицију за шут, а онда прецизно матирао Зомера и сместио лопту у мрежу за 1:1.

Резултат се до краја регуларних 90 минута није мењао, па је сусрет отишао у продужетке.

Ни у додатних пола сата фудбала није виђено много, па је победника одличила пенал серија.

У њој је Енглеска била без грешке, пошто су редом прецизни били Палмер, Белингем, Сака, Тони и Александер Арнолд.

Трагичар у редовима Швајцарске био је Аканђи, чији је пенал одбранио Пикфорд.

За Швајцарску прецизни са беле тачке били су Шер, Шаћири и Амдуни.

Енглеска је изборила пласман у полуфинале Европског првенства у Немачкој, где ће се састати са Холандијом.

Холанђани су елиминисали Турску, победивши је са 2:1.

6. јул 2024 • 20:40

Енглези иду у полуфинале!

Без грешке са пенала били су Енглези, пошто је одлучујући у гол претворио Александер Арнолд.

Енглеска је у полуфиналу, пошто је са 5:3 елиминисала Швајцарску у пенал серији.

Четврта пенал серија: Енглеска - Швајцарска 4:3

Погдио је Зомер страну приликом шута Тонија, али је Енглез прецизно и довољно јако послао лопту у мрежу.

Амдуни је веома лако савладао Пикфорда.

Након четврте серије, Енглеска води 4:3.

Трећа серија: Енглеска - Швајцарска 3:2

Енглези без грешке, Сака је овога пута савладао Зомера.

Шаћири је извео пенал за Швајцарску и био прецизан.

Енглеска води 3:2.

Друга пенал серија: Енглеска - Швајцарска 2:1

Попут свог саиграча, Белингем је био сигуран и прецизан са беле тачке.

Шер је постигао гол за Швајцарску, па након две серије: Енглеска води 2:1.

Прва пенал серија: Енглеска - Швајцарска 1:0

Палмер је прецизним ударцем отворио пенал серију, а потом је Пикфорд одбранио ударац Аканђија.

Енглеска води након прве пенал серије.

Пенали ће решити победника

Ни након 120 минута фудбала, победник на мечу Енглеске и Швајцарске није познат.

Полуфиналсита ће бити познат након пенал серије.

119' - Пикфорд брани ударац Андунија

Швајцарска наставља да напада, овога пута покушао је Андуни, али је његов ударац одбранио Пикфорд.

117' - Шаћири погађа стативу из корнера

Дикретно из корнера у гол гађао је Шаћири, али је погодио стативу.

Промене резултата нема, па смо све ближи пенал серији.

106' - Настављен је меч

Почео је други продужетак.

Крај првог продужетка: Енглеска - Швајцарска 1:1

Није било промене резултата у додатних 15 минута првог продужетка.

95' - Рајс прети са дистанце, Зомер брани

Више него одличан ударац Деклана Рајса са веће дистанце, врховима прстију и крајњим напором одбранио је голман Швајцарске Јан Зомер.

91' - Почео је први продужетак

Почели су продужеци на мечу Енглеске и Швајцарске у Диселдорфу.

Крај регуларног дела меча: Енглеска - Швајцарска 1:1

Након 90 минута фудбала, нерешено је у Диселдорфу у мечу Енглеске и Швајцарске.

Меч одлази у продужетке.

90' - Играће се још три минута

Четврти арбитар показао је да ће надокнада износити три минута.

80' - ГОЛ! Сака доноси изједначење Енглеској

Сјајно је шутирао Букајо Сака са ивице шеснаестрца. Прво је направио позицију за шут, а потом веома прецизно послао лопту у мрежу ривала.

Енглези изједначују на 1:1.

75' - ГОЛ! Швајцарска води, Емболо је стрелац

Тим Мурата Јакина први стиже до гола и вођства у Диселдорфу.

Емболо је био на правом месту и одлично реаговао, након што је лопту у петерац убацио Ендоје.

Сада ће Енглези морати да заиграју много боље.

60' - Швајцарци преузели иницијативу

На истеку сат времена фудбала, селекција Швајцарске је преузела иницијативу и има више лопту у ногама. Покушавају Швајцарци у неколико наврата да проиграју Емболоа у шеснаестерцу ривала, али њихов нападач не успева да озбиљније угрози Пикфорда.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

Полувреме: Енглеска - Швајцарска 0:0

Након првих 45 минута фудбала у Диселдорфу, нема промене резултата.

Енглеска - Швајцарска 0:0.

28' - Опасни напади на обе стране

Иако су акције у размаку од два минута, пред оба гола обећавале, ни Енглеска ни Швајцарска нису успеле да упуте шут.

Са једне стране је Емболо изблокиран, док са друге Сакин центаршут није нашао своју мету.

Остаје 0:0 након скоро пола сата фудбала.

10' - Без шанси на старту

У уводних десетак минута меча, није виђена конкретна прилика.

Швајцарци имају нешто више лопту у својим ногама и време проводе чешће пред голом ривала.

Ипак, Енглези се за сада дисциплиновано бране.

1' - Почео је меч

Након интонирања химни, почео је меч у Диселдорфу.

Познати су састави тимова:

Правда у рукама Италијана

Главни судија меча је Италијан Данијеле Орсато, којем ће помагати његови сународници.

Меч Енглеске и Швајцарске игра се у Диселдорфу, на "Меркур шпил арени".

Досадашњи учинак две селекције на турниру

Меч Енглеске и Швајцарске обележава сусрет две потпуно различите екипе - једна која је показала много, а од ње се није превише очекивало; а друга која је била највећи фаворит пре турнира, а на њему није показала превише.

Енглеска је у првом мечу на Европском првенству победила Србију са 1:0, а онда уписала и два ремија - са Данском 1:1 и Словенијом 0:0.

У осмини финала су били на корак од елиминације. Храбра Словачка је имала предност до последњих тренутака, када је Џуд Белингем "маказицама" донео Енглеској продужетке.

Успела је Енглеска да дође до четвртфинала, али сада је на реду Швајцарска...

Екипа о којој нико не прича пред почетак турнира, Швајцарска на сваком одигра изузетно.

У првом колу су убедљиво победили Мађарску (3:1), затим су одиграли нерешено са Шкотском - 1:1, а у последњем ремизирали са Немачком - 1:1.

Осмина финала је донела и дуел са шампионом Европе - дуел са Италијом.

Швајцарци су одиграли фантастично, па су рутински славили против Италијана.