Холандија је последњи полуфиналиста, Турска пропустила своје шансе

Фудбалска репрезентација Холандије пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је елиминисала селекцију Турске са 2:1

Шампионат Европе у Немачкој добио је и последњег учесника полуфиналне фазе.

То је селекција Холандије, која је у Берлину елиминисала Турску са 2:1.

Изабраници Роналда Кумана су до битне победе дошли захваљујући преокрету у другом полувремену.

Имала је Турска предност, солидну игру и шансе за пролаз, али је недостајало умећа и среће у завршници напада.

Прво полувреме донело је погодак Турске у 35. минуту.

Гулер је убацио лопту са десне стране у петерац ривала, а тамо дефанзивац Акајдин постиже погодак главом.

Предност Турака трајало је до 70. минута. Овога пута је штопер Холандије био стрелац, пошто је Де Фрај главом постигао погодак, на асистенцију Депаја.

Само шест минута касније, "Орање" постиже нови погодак и комплетира преокрет.

Думфриз је убацио оштру лопту са десне стране, а Гакпо је био на правом месту и убацио лопту за 2:1.

Упркос бројним узбуђењима до краја меча, резултат се није мењао, па је Холандија у полуфиналу.

Наредни противник биће им селекција Енглеске, која је у четвртфиналу након пенала елиминисала Швајцарску.

6. јул 2024 • 22:54

Крај меча, Холандија је у полуфиналу

Селекција Холандије савладала је Турску са 2:1 и тако постала последњи учесник полуфинала на Европском првенству у Немачкој.

84' - Холандија се одбранила, Турци не користе шансе

Актуркоглу је опробао ударац, пре тога Челик, али је Де Фрај је успео да сачува Холанђане.

76' - ГОЛ! Потпуни преокрет Холандије, "Орање" води 2:1

Гакпо постиже нови погодак за Холандију, којим изабраници Роналда Кумана стижу до преокрета и вођства од 2:1 против Турске.

Думфриз је центрирао са десне стране, а Гакпо се најбоље снашао у шеснаестерцу ривала.

71' - ГОЛ! Холандија стиже до изједначења

Де Фрај је стрелац гола којим Холандија стиже до изједначења. Штопер Холандије је главом сместио лопту у мрежу. Асистенцију пише Депај.

Холандија - Турска 1:1.

63' - Холандија озбиљно запретила

Прво је Депај покушао, али је његов ударац изблокиран. Лопта се одбила до Гакпа, чији ударац је успешно одбранио Гунок.

56' - Гулер погађа стативу

Талентовани турски фудбалер је  одлично гађао из слободног ударца, али је погодио стативу.

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Берлину.

Полувреме: Холандија - Турска 0:1

Голом Акајдина, Турска на паузу за полувреме одлази са предношћу од 1:0.

35' - ГОЛ! Турска води против Холандије

Турци први стижу до вођства, пошто је Гулер послао оштар центарушут на другу стативу, а тамо је главом реаговао Акајдин, који постиже погодак.

30' - Ван Дајк чува Холандију

Био је Јилмаз у шанси, деловало је да би Турска могла да постигне гол, али је Ван Дајк још једном одлично интервенисао.

20' - Узбуђења на обе стране, али остаје 0:0

У уводних 20 минута фудбала, виђене су шансе и полу-шансе на обе стране.

Прилике код Холанђана имали су Депај и Симонс, док је једину шансу за Турску имао Озчан.

1' - Почео је меч

Судија Турпан из Француске, означио је почетак сусрета на "Олимпијском стадиону" у Берлину.

Победник иде на Енглезе

Фудбалска репрезентација Енглеске је изборила пласман у полуфинале Европског првенства у Немачкој.

Енглези ће у полуфиналу играти против бољег из дуела Холандије и Турске.

Познати су састави тимова:

Пут до четвртфинала

Холандија је одрадила посао у досадашњем делу турнира - у првом колу победила је Пољску са 2:1 након преокрета, потом је одигралабез голова са Француском, а у последњем колу групне фазе је поражена од Аустрије (3:2).

У осмини финала су "лале" заиграле како умеју - са 3:0 су победили Румунију.

Са друге стране, Турска је најпријатније изненађење турнира.

Турци су у првом колу победили Грузију са 3:1, потом су поражени од Португалије са 3:0, а онда су победили Чешку са 2:1.

У осмини финала су, после велике борбе, савладали Аустрију са 2:1.