Борaц из Бањалуке победио Егнатију, меч прекинут због скандирања о Косову

Фудбалери Борца из Бањалуке победили су на свом терену албанску Егнатију 1:0 у првом мечу првог кола квалификација за Лигу шампиона
Борaц из Бањалуке победио Егнатију, меч прекинут због скандирања о Косову© Screenshot/Arenasport

Стрелац јединог гола за шампиона Босне и Хецеговине био је Дамир Хреља у шестом минуту судијске надокнаде.

Гости су завршили са деветорицом играча на терену - од 60. минута играли су са играчем мање, пошто је Арбин Зејнуали добио црвени картон, док је у последњим тренуцима меча Едисон Ендрека добио жути картон.

Меч је био прекинут у 70. минуту пошто су гостујући играчи одлучили да се повуку са терена после скандирања домаћих навијача "Косово-Србија".

После разговора са главним судијом Данијелом Стефанским и делегатом УЕФА, играчи албанског шампиона су се, десет минута касније, вратили на терен.

Реванш меч је на програму за седам дана када ће шампион Албаније угостити Борац у Елбасану.

Победник двомеча ће у другом колу квалификација за ЛШ играти против грчког шампиона ПАОК-а из Солуна.