Прати ток новца: Ко стоји иза "Београд прајда"?
Свега два дана након што је грађанима Србије поручио како Вашингтон не одобрава потезе Аљбина Куртија, али не може да утиче на то што Курти отворено ради све не би ли се преостали Срби иселили с Косова и Метохије, амбасадор САД Кристофер Хил послао је свог заменика Александра Титола на овогодишњи "Београд прајд".
Скептик би се запитао колико "Београд прајд" (као и Хил и његов заменик) уопште има везе с одбраном и промовисањем људских права - макар и права људи другачије сексуалне оријентације - а колико та организација служи у (америчке) политичке сврхе, имајући у виду списак спонзора и партнера ове организације.
На званичном сајту "Београд прајда" се међу "партнерским организацијама" могу запазити две (Иницијатива младих за људска права и Хартефакт фонд) које међу својим спонзорима имају и амерички НЕД - иначе доказано продужену руку ЦИА и заједничког именитеља за многе "обојене револуције".
Како је РТ Балкан писао када су ове две организације подржале и резолуцију о Сребреници, Иницијатива младих за људска права је само између 2016. и 2020. године од НЕД-а добила 849.697 долара, а Хартефакт фонд 506.000 долара у истом периоду.
Браниоци људских права, претходно познат као Шведски хелскиншки одбор, такође је на списку "партнерских организација" "Београд прајда". Иако ова организација на свом сајту не наводи листу спонзора, Хелсиншки одбор за људска права у своје спонзоре убраја Стејт департмент, УСАИД, НЕД.
На засебном списку партнера наводе се, између осталих, и Фондација за отворено друштво, Хајнрих Бел, и државе Канада и Холандија.
Подршку Прајду послао је и из Народне скупштине Зелено-леви фронт, уз паролу "ширимо љубав а не мржњу".