Албански певач Давид Дрешај снимио је на Ловћену, код маузолеја Петра II Петровића Његоша, са групом полуголих играчица, спот за своју нову песму.
Спот под називом "Je t’ aime" објављен је пре неколико дана на Јутјубу, већина сцена снимљена је испред саме капије маузолеја, а на њима се види како оскудно обучене играчице, често у крупном плану, увијају телима и показују своју голотињу.
"Ово је споменик нашег духовног вође, свето и духовно мјесто. Оставите га да почива у миру", "Нико то не спори, али голишаве играчице поред гробног мјеста Његоша? Непромишљено!", "Одавно је ово мјесто оскрнављено, кад је срушена капела", неки су од коментара на Јутјубу које данас преноси портал "Алоонлајн".
"Ко је дозволио овоме да на Ловћен снима ово? Ловћенске страже? Врх Дечића није довољно занимљив?", стоји у једном од коментара.
Велика већина коментара на Јутјубу за ову песму су на албанском језику, а коментатори показују одушевљење како песмом тако и лепотом предела у којима је спот снимљен.
"Очигледно је да је дозвољено свако могуће скрнављење Његошевог маузолеја, ког тако страствено од Срба чувају 'Ловћенске страже' и многи други 'Црногорци', а кад се плеше код гроба највећег сина ових брда, очито то не изазива неку превелику пажњу", преносе данас поподне неки портали у Подгорици.
Иначе, Патриотски покрет отпора "Ловћенске страже 1990" обратио се почетком септембра председнику Црне Горе Јакову Милатовићу, Влади, Скупштини, Специјално државном тужилаштву и Агенцији за националну безбједност са захтевом да спрече "евентуално постављање лименог крста на Ловћену, у организацији Српске православне цркве".
"Поштовани, на друштвеним мрежама у посљедње вријеме шире се информације о планираном постављању 'лимене цркве' или 'лименог крста' на подручју Националног парка Ловћен, од стране клира и лаика Цркве Србије. Поштована господо, молимо вас да сходно вашим надлежностима, а у интересу грађанског мира у Црној Гори предузмете неопходне мјере ради провјере тачности ових информација", наведено је у допису инжењера Зорана Рашовића који се огласио испред ове организације.
Од надлежних у саопштењу је затражено да "предузму адекватне радње у спречавању евентуалних 'грађевинских' активности Цркве Србије, односно Београдске патријаршије на подручју Националног парка Ловћен".
"Активности би биле у супротности с Уставом и одређеним законима Црне Горе", наведено је у саопштењу.
На Цетињу и на Ловћену такође почетком септембра одржан је скуп "Ми смо спремни" са поруком да грађани неће дозволити реализацију такве идеје. На идеју председника Скупштине Црне Горе Андрија Мандића да се на Ловћену обнови стара, оригинална Његошева капела, са Цетиња је раније одговорено поруком да се то ни у ком случају неће дозволити и да ће народ чувати и сачувати Ловћен.