Србија и Балкан

Петковић: Курти демонстрира своју фашистичку идеологију

Приштина је недвосмислено признала да забрана српске робе није имала никакве везе са наводно нарушеном безбедношћу, једини циљ био да се укине и протера роба српског порекла са Космета, рекао је директор Канцеларије за КиМ
Петковић:  Курти демонстрира своју фашистичку идеологију© TANJUG/SAVA RADOVANOVIĆ

Приштина је данас недвосмислено признала да забрана српске робе није имала никакве везе са наводно нарушеном безбедношћу, како су то тврдили, већ да је за премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија проблем од самог почетка био српско порекло робе, а једини циљ да се она укине и протера са АП КиМ, поручио је директор Канцеларије за Косово и Метохију Петар Петковић.

Он је тако реаговао на Куртијев "хвалоспев" пред бирачима о томе како је "за време његове власти увоз српске робе на КиМ није ни у првих пет, док је некада био на првом месту".

Петковић је истакао да овом објавом путем своје странке Самоопредељење, Курти јасно демонстрира своју фашистичку идеологију, по којој све што има српско порекло, мора бити укинуто, протерано, забрањено или спаљено.

"Овим је потврдио и да су забрана српске робе на свим осталим прелазима изузев Мердара, као и бесмислене контроле на том пункту, на снази управо како би спровео своју фашистичку идеологију којом је заслепљен и због које је његова једина политика етнички чисто Косово и Метохија, без Срба и свега српског. На свему томе Курти доследно инсистира наочиглед међународне заједнице, укидајући динар, српски језик, српску банку, пошту, српске институције и српску робу, на којој је и сам одрастао. Али, издржаће српски народ и овај Куртијев терор, јер ниједан терор не може трајати довека и свака идеологија зла дочека свој крај", истакао је Петковић.

Покрет Самоопредељење, на чијем је челу Курти, објавио је раније данас листу пет земаља које највише извозе робу на АП КиМ. Како је наведено, земље које највише извозе на АП КиМ су Турска, Немачка, Кина, Грчка и Албанија.

Приштина је у јуну прошле године забранила улазак робе из централне Србије на АП КиМ, наводно из безбедносних разлога, а почетком октобра ове године улазак српске робе дозвољен је само на административном прелазу Мердаре и то уз детаљну контролу.

image