Двојица младића ушла су у меморијални комплекс у Гораждевцу и скинула заставу, изјавио је очевидац Милић Милићевић за Радио Гораждевац.
Он је испричао да му је кућа близу споменика и да је видео двојицу младића у црном ауту.
"Да будем искрен, није ми било свеједно, можда су имали оружје, нисам смео ништа да им кажем. Само су се покупили, кренули ка Пећи и отишли. Био сам у полицији и пријавио случај", рекао је Милићевић.
Из тзв. косовске полиције су потврдили да је случај пријављен и да је истрага у току.
На лицу места синоћ је било више возила и око 30 полицајаца, јавио је новинар Радио Гораждевца.
Више очевидаца је потврдило да су грађани јуче приметили аутомобил марке "ренџ ровер" тамноплаве боје у којем су наводно били младићи, а који се кретао улицама Гораждевца.
Инцидент је узнемирио мештане, посебно родитеље, чија деца често проводе време у ограђеном простору меморијалног комплекса.
Мештани Гораждевца апеловали су на надлежне институције да убрзају истрагу и осигурају већу безбедност у том делу села.
Споменик жртвама НАТО бомбардовања и деци страдалој на Пећкој Бистрици у августу 2003. године и раније је био на мети напада.
Непознате особе су 21. јануара 2013. године пуцале на споменик у центру Гораждевца, а у ноћи између 7. и 8. децембра 2015. године у центру села је отворена ватра. Изрешетан је један аутомобил који је касније запаљен, док је споменик жртвама НАТО бомбардовања и деци страдалој на Пећкој Бистрици запаљен.
Сличан инцидент догодио се и 9. јула исте године, када је пуцано на паркирано возило са београдским регистарским ознакама, а непознате особе су полиле бензином и покушале да запале споменик.
Гораждевац је и раније био на мети тешких напада, а најтрагичнији се догодио 2003. године, када су непознати нападачи из аутоматског оружја пуцали на српску децу која су се купала у реци Бистрици. Тада је убијено двоје, а рањено четворо српско деце.
Гораждевац је српско село које се налази око седам километара од Пећи. У Гораждевцу живи око 500 Срба. У Пећи је пре сукоба 1999. године живело око 20.000 Срба, а данас их нема.