Према подацима Министарства просвете, трећег дана другог полугодишта, настава се одвија у више од 97 одсто од укупно 1.773 основне и средње школе у Србији. Настава је блокирана у три одсто школа.
Иако су репрезентативни синдикати постигли договор о кључним захтевима просветара, неки просветни радници су обуставили рад, а у неким градовима родитељи и ученици окупили су се испред поједињих школа да би им дали подршку.
У Шапцу су протестном шетњом и окупљањем матуранти Гимназије, Економске, Медицинске и Школе уметничких заната одали почаст настрадалим у Новом Саду, и пружили подршку студентима и просветним радницима.
И у Новом Саду су поједине школе у обустави рада, а испред њих су се окупили представници родитеља и студенти. У појединим београдским гимназијама данас нема наставе, а слично је и у Нишу.
Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић рекла је да ће инспекција и данас наставити обилазак школа како би стекла увид шта је разлог зашто неке школе не раде.
Она је навела и да је на државним факултетима више од 280.000 студената, укључујући и оне на мастер студијама, а да је више од 100.000 студената на буџету и да могу да изгубе тај статус ако се блокаде не окончају.
Ђукић Дејановић је указала да ће, ако пропадне школска година, око 8.000 студената, који су корисници студентских кредита, морати да их врате, као и да самофинансирајући студенти нису добили услугу коју су унапред платили.
Навела је да је два месеца довољно да се надокнади оно што је до сада изгубљено и да би то значило да школска година мора да се продужи и додала да се нада да ће факултети радити током целог лета, као што је најавио и ректор Универзитета у Београду.
Део студената наставља блокаде факултета у Србији тврдећи да њихови захтеви нису испуњени, док представници власти истичу да су испуњени сви захтеви које су студенти у блокади изнели на почетку протеста.