Србија и Балкан

Већина запослених у културно-уметничком програму РТС-а подржала студенте, протест и испред РТВ-а

Заједничка је тежња и борба да живимо у држави у којој постоје одговорност појединаца и институција, владавина права, струке, слобода мишљења и изражавања и у којој је култура начин живота, истиче се у саопштењу дела запослених РТС-а
Већина запослених у културно-уметничком програму РТС-а подржала студенте, протест и испред РТВ-а© FOTO TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ

Већина запослених у културно-уметничком програму Радио-телевизије Србије подржава захтеве студената, саопштено је из редакција које чине културни програм Јавног сервиса.

Истиче се да запослени у културно-уметничком програму подржавају "одговорну, храбру и истрајну борбу" студената за друштво засновано на вредностима које су племените, дубоко патриотске и окренуте бољој будућности, преноси Н1.

"Заједничка је тежња и борба да живимо у држави у којој постоје одговорност појединаца и институција, владавина права, струке, слобода мишљења и изражавања и у којој је култура начин живота", истиче се у саопштењу.

Саопштење потписују Редакција за културу и уметност, Редакција драмског и домаћег серијског програма, Редакција документарног програма, Редакција дечјег програма и Драматуршко одељење.

Део запослених у другом, покрајинском јавном медијском сервису, Радио-телевизији Војводине, као и представници синдиката, организовали су у 17 сати испред зграде покрајинског јавног сервиса на Мишелуку "Слободни дневник" , незадовољни извештавањем своје куће о догађајима који су уследили након пада надстрешнице на Железничкој станици.

Како тврде организатори, последњих месеци није било објективног извештавања о студентским протестима, нити се у Дневнику чуо глас грађана, због чега траже оставке уредништва првог програма Телевизије, преноси РТС.

Емитовањем овог, како кажу, "Слободног дневника", желе да се одупру пропаганди и заштите јавни интерес.

У више градова Србије одржани су протестни скупови којима се, већином, подржавају захтеви студената који траже објављивање целокупне документације о реконструкцији Железничке станице у Новом Саду у којој је 1. новембра погинуло 15 људи приликом пада надстрешнице. Тражи се и одбацивање оптужби против ухапшених и приведених студената, активиста и грађана на претходним протестима поводом трагедије у Новом Саду, подношење кривичних пријава против свих нападача на студенте, професоре и грађане, као и повећање буџета за факултете за 20 одсто. Власт тврди да су сви захтеви испуњени, а студенти да нису у потпуности.

image