Додик: Епохални резултатат Дејтона је линија међу ентитетима

Овде сви знају где је линија и ми то имамо разрешено, рекао је лидер СНСД-а Милорад Додик

Међуентитетска линија је епохални резултат Дејтонског мировног споразума, истакао је лидер СНСД-а Милорад Додик.

"Овде сви знају где је линија и ми то имамо разрешено", истакао је он и подсетио на скупове који су одржани 2023. године на ентитетској линији да би се указало да граница постоји.

Додик је рекао да се у БиХ не сме дозволити промена Устава, преноси РТРС. 

"Он је остао непромењен. Све што су увели мимо Устава једног дана ће доћи на наплату", рекао је Додик.

Рекао је да је на нивоу парламента остао исти систем одлучивања, иако су хтели да направе промену од Дома народа.

"Када смо први пут имали четири компактна делегата правосуђе се окренуло да то поквари", додао је он.

На питање да ли је "бошњакистан" могућ, Додик је навео да није.

Изјавио је да се ствари у БиХ неће решавати ратом већ политичком вољом народа.
Додик је објаснио да ће у БиХ једног дана престати да се функционише на заједничком нивоу, односно функционисаће оно шта може да функционише, а то је Република Српска.

"БиХ не може да функционише, ФБиХ не може, кантони морају да се поделе, идеје о трећем ентитету говоре о немогућности БиХ", рекао је Додик и додао да су муслимани у илузији, да говоре да је Бањалука њихова, а да Срби никада нису рекли да је њихова Зеница.

Како је оценио "немогуће је са непријатељима изградити заједнички живот".