Кнежевић позвао: Протерати амбасадора Хрватске из Црне Горе још данас

Је ли ово наставак осам Пленковићевих "увета" и да ли је Црна Гора само хрватска провинција, упитао је лидер Демократске народне партије Милан Кнежевић

Посланик и лидер Демократске народне партије (ДНП) Милан Кнежевић тврди да је одборник те странке Ранко Милић "експресно стављен на хрватску црну листу", јер је прошле седмице у подгоричком парламенту рекао да је био учесник дубровачког ратишта.

Говорећи на конференцији за медије у холу црногорског парламента, Кнежевић је навео и да је "посебну улогу" у том процесу имао амбасадор Хрватске у Црној Гори Веселко Грубишић, заједно с представницима Министарства спољних послова Црне Горе и деловима црногорске Агенција за националну безбедност (АНБ).

Лидeр ДНП-а казао је да је "време да Црна Гора прогласи хрватског амбасадора персоном нон грата и да га протера из наше државе колико данас".

"Хрватска је, због слободе говора и јасног става одборника ДНП-а Ранка Милића да је 1991. и 1992. године бранио интегритет и суверенитет СФРЈ, као и хиљаде грађана Црне Горе, ставила њега на црну листу и отпочела институционалну кампању", додао је Кнежевић.

Истакао је да је то најбоља слика односа према ДНП-у, наводећи да су они спречили принудну управу у Подгорици и онемогућили да се "стотине милиона евра троше без контроле од стране бившег градоначелника Саше Мујовића".

"Желим да питам премијера Милојка Спајића и Сашу Мујовића да ли су они деловали у садејству са хрватским обавештајним службама и Грубишићем. Је ли ово наставак осам Пленковићевих увета и да ли је Црна Гора само хрватска провинција", упитао је Кнежевић.

Подсетимо, Хрватска је раније на листу персона нон грата ставила Милана Кнежевића, председника Скупштине Црне Горе Андрију Мандића и потпредседника владе Алексу Бечића, а због изгласавања резолуције о Јасеновцу у Скупштини Црне Горе.