Додик након разговора са Изетбеговићем: Ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио

Председник Странке демократске акције Бакир Изетбеговић најпре је у једној телевизијској емисији прозвао Додика, због чега је лидер СНСД-а јавно тражио да разговара са Изетбеговићем

Лидер СНСД-а Милорад Додик поручио је да је разговарао са председником Странке демократске акције Бакиром Изетбеговићем.

"Током 'нервозног' телефонског позива ја сам се смијао, а Бакир се немушто бранио и правдао на начин да није рекао ни 'да' ни 'не', неким уопштеним флоскулама. Ни у једном тренутку није успио објаснити изречено синоћ, кад је позвао да ме склонe неком силом", каже Додик након разговора.

Додаје да је, уместо преузимања одговорности за изречене речи, сведочио покушајима релативизације и избегавања суштине претњи.

"Због тога мој став не само да остаје исти, већ сам након овог разговора још увјеренији да је оно што jе изречено у емисији било веома јасно и недвосмислено. Драго ми је да сам штеточина њихове политике", поручио је Додик.

Лидер СНСД је вест о разговору пренео након што је Изетбеговић гостовао у телевизијској емисији у којој је, између осталог, поручио да ће се "та ствар неком силом решити" и да ће "правосуђе и међународна заједница морати да примени законе, Дејтонски споразум, устав БиХ и да без јасне владавине закона, који се односе на сваког појединца па и на њега (Додика), земље неће на зелену грану". Истакао је и да се нада да ће "коначно народ Српске то схватити" и да ће "Додик отићи као Орбан, већ на следећим изборима". 

Реаговао је Додик, поручивши да је позвао Изетбеговића да му каже у чему је проблем. 

"Отпоран сам на претње, али не волим недоречене ствари. Зато сам позвао Бакира да ми каже у чему је његов проблем. Рекао је да ће позвати у 13 часова. Верујем да ће до тада смислити одговор, пре свега себи, и спремити апаратуру за снимање разговора", истакао је Додик.