Лидер Покрета социјалиста Александар Вулин затражио је одговоре на питање како су позиви са обележјима привремених институција у Приштини стигли на адресе држављана Србије, након што је Министарство правде саопштило да није проследило документа која је издало тзв. тужилаштво Косова.
"Саопштење Министарства правде нам је објаснило да наше министарство није проследило шиптарске позиве. Наравно да није, нити може, али поново питам како су се папири са грбом и печатом лажне државе Косово нашли на адресама држављана Србије, како је тзв. тужилаштво тзв. Косова дошло до адреса и имена држављана Србије и како је те папире дистрибуирала наша пошта", навео је Вулин.
Он је упитао и да ли су суспендовани протоколи са Аустријом о размени поште са Приштином због "очигледне злоупотребе", као и да ли су Министарство правде и Министарство унутрашњих послова ступили у контакт са Интерполом и УНМИК-ом како би проверили да ли су сличним злоупотребама држављани Србије евентуално стављени и на међународне потернице.
"Да ли је формирана група коју чине представници БИА, ВБА, ВОА, УКП са задатком да открију ко је Шиптарима доставио имена и адресе наших држављана. Питам и када ћемо ми објавити спискове припадника ОВК и почети са њиховим гоњењем", поручио је лидер Покрета социјалиста.