БиХ: У експлозији у "Новој Жељезари" троје повређених

Несрећа се десила јуче приликом одвајања плина, односно спајања са цистерне на цеви

У експлозији у погону "Енергетика Нове Жељезаре Зеница" повређене су три особе, потврдила је портпаролка Управе полиције Министарства унутрашњих послова Зеничко-добојског кантона Лејла Екиновић, преноси РТРС.

Несрећа се, како је објаснио председник Синдиката "Нове Жељезаре" Рашид Фетић, десила јуче приликом одвајања плина, односно спајања са цистерне на цеви.

Он је упутио критике новим власницима фабрике, рекавши да се од њиховог доласка "ништа добро није десило за раднике" и оптужио их за покушај заташкавања несреће, будући да их из управе нико није обавестио о немилом догађају за коју су сазнали из медија.