Приштина забранила улазак на КиМ начелнику општине Пелагићево у Републици Српској

После градоначелника Никшића, на црној листи лажне државе нашао се и начелник Пелагићева из Републике Српске Славко Тешић

Начелнику општине Пелагићево у Републици Српској Славку Тешићу забрањен је улазак на Косово и Метохију, где је требало да присуствује обележавању Видовдана у Грачаници.

Тешић је рекао да је враћен са административног прелаза Мердаре.

"Пре петнаестак минута стигли смо на административни прелаз Мердаре. Ово је трећи пут да долазим на Косово и Метохију. Морам да кажем да се од почетка осећала одређена нетрпељивост. Предали смо документа, као и обично, а након десетак минута службеник у униформи изашао је и позвао ме унутра како би ми саопштио да не могу да уђем на територију Аутономне покрајине Косово и Метохија, из, како је рекао, њему непознатих разлога", рекао је Тешић за Косово онлајн.

Он је додао да не зна због чега му је забрањен улазак.

Тешић је нагласио да до сада није имао никаквих проблема приликом долазака на Косово и Метохију. 

Са њим су путовали и директор Туристичке организације, његов сарадник и возач, којима је улазак на КиМ дозвољен.

Подсетимо, првом човеку Никшића, Марку Ковачевићу забрањен je улазак на Косово и Метохију. Ковачевић је био позван да у својству градоначелника Никшића присуствује Видовданском парастосу на Газиместану.