Вучић о изборима: Биће тешка утакмица

Што се тиче процената за политичке странке, да су данас избори, нама не би било лако, али другима би било можда још теже да победе, оценио је председник Србије Александар Вучић коментаришући резултате истраживања о рејтингу странака

Председник Србије Александар Вучић изјавио је, поводом истраживања рејтинга политичких странака, да СНС-у, да се данас одржавају избори, не би било лако да победи, али да би другима било још теже.

Вучић је, током вожње аутобусом у оквиру свечаног пуштања у саобраћај деонице Моравског коридора Прељина – Адрани, одговарајући на питање новинара да прокоментарише најновије истраживање агенције "Фактор плус" према којем би, да су избори у недељу, СНС освојила 47,1 одсто, а студентска листа 30,7 одсто, позвао још једном све грађане на скуп који ће бити одржан 27. јуна на платоу испред Скупштине Србије у Београду.

"Што се тиче процената за политичке странке, да су данас избори, нама не би било лако, али другима би било можда још теже да победе, тако да ја то тако дефинишем. Свакако, биће једна тешка утакмица", истакао је Вучић.

Како је рекао, кратко је само погледао то истраживање, а то су подаци који њега иначе најмање занимају.

"Занимају ме друге ствари. Не постоји, чини ми се, ни једно место у Европи где имате позитиван тренд кретања. То вам је сад Мађарска, вероватно због промене власти, а људи мисле да се Србија креће у добром смеру. То су страшно важне ствари, много сам срећан што је у Србији и даље позитиван тренд, што људи верују свом руководству и што виде да се земља креће у добром смеру. То је за мене једно важно истраживање", казао је Вучић.

На питање како коментарише поруке са питањем зашто је данас отварао ауто-пут да иду блокадери бесплатно, Вучић је казао да су и то грађани Србије.

"И обезбедили смо им да иду џабе. Бесплатно", додао је Вучић.

На питање како коментарише то што на опозиционим медијима вређају оне који пешаче из разних делова Србије ка Београду на сутрашњи скуп, Вучић је казао да се свако креће у границама своје покварености.

"Обично на себе мисле", казао је Вучић.