Додик: Република Српска је светиња, као и Видовдан

Милорад Додик је указао да је политичка борба на домаћем терену дозвољена и да би требало да буде сасвим нормална, али да, када је ниво БиХ онда Република Српска треба и мора да покаже потпуно јединство

Република Српска је светиња и треба је учинити митом, рекао је председник СНСД-а Милорад Додик. Он је указао да је политичка борба на домаћем терену дозвољена и да би требало да буде сасвим нормална, али када је ниво БиХ онда Република Српска треба и мора да покаже потпуно јединство.

"Да јасно знамо наше стратешке циљеве, да их на пажљив начин одмеримо и да те циљеве бранимо. Уколико то не будемо чинили, сви они који су злонамерни или желе лоше Републици Српској успеће у неком времену без нашег јединства", казао је Додик.

Додик је навео да је и Видовдан велики митски датум српске историје, од Косовског боја па све кроз историју.

"За Видовдан су везани многи успеси, али и неки трагични догађаји нашег народа, и зато Видовдан има посебан значај обележавања. Тада институције Републике Српске дају почаст свим онима који су допринели њеном развоју, а несумњиво је да су наши борци најзначајнији који су се уписали у историју", рекао је Додик.

Подсетио је да на упорну борбу да се побољша статус борачке популације. Додик је навео да су данас то решили на системски начин, повећавајући и утврдивши борачки додатак и сва друга примања која су везана за борце.

"Република Српска је светиња, требало би то учинити митом и за генерације које долазе, да их окупимо и да им Српску предајемо са чврстим уверењем да треба да се одбрани и да опстане, да се не уруши, а то би могло. Политичари морају да воде више рачуна", рекао је Додик.