Све што је урађено у последње време за Војску Србије је импресивно, изјавио је председник Савеза независних социјалдемократа Милорад Додик и додао да је Војска данас озбиљна, не само регионална сила, него једна од најјачих одбрамбених сила.
Додик је, који је присуствовао приказу нових и модернизованих средстава и система ВС на војном аеродрому "Пуковник-пилот Миленко Павловић" у Батајници, рекао да је Војска Србије пре 10, 15 година била, у најмању руку, у запуштеном стању.
"Оно што је учињено у последње време у подизању способности војске је заиста импресивно. Треба се присетити, пре 10-15 година, може се рећи да је Војска Србије била у веома, најмању руку, запуштеном стању. Данас је ово озбиљна, не само регионална сила, војна, у сваком случају, једна од најјачих одбрамбених сила, која се може упоредити са другим већим земљама", рекао је Додик.
Честитао је председнику Србије Александру Вучићу, начелнику Генералштаба Војске Србије генералу Милану Мојсиловићу, свим војницима и официрима.