Вучић: Србија је војно неутрална, не припадамо ниједном војном савезу

Сами чувамо своје небо, ми сами чувамо своју земљу, и све смо способнији да то радимо на висококвалитетан начин, истакао је председник Србије Александар Вучић после после успешно изведеног гађања из средстава и система ратне технике Војске Србије на полигону Пасуљанске ливаде

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је Србија војно неутрална и да сама чува своје небо и земљу, као и да има све способнију војску.

Вучић је, после успешно изведеног гађања из средстава и система ратне технике Војске Србије на полигону Пасуљанске ливаде, на питање да ли представљају нека од тих средстава и система чије смо дејство данас видели изненађење за многе који се баш и не радују војним успесима Србије, рекао да се нико не радује осим наших грађана.

"Што би се неко радовао? Радује се наш народ и грађани ове земље. Што би се било ко радовао? Ми не припадамо ниједном војном савезу. Ми смо војно неутрални. Само да ми објасните ту математику због чега би се било ко радовао нашој снази. То сви људи треба да знају. Не постоји нико ко би се радовао нашој снази. Нашој снази се радују само наши грађани и наш народ који живи у региону и свуда у свету", рекао је Вучић.

Како је истакао, радовали би се да припадамо њиховим савезима.

"Али ми сами чувамо своје небо, ми сами чувамо своју земљу, и све смо способнији да то радимо на висококвалитетан начин", нагласио је Вучић.

Говорећи о војним вежбама Србије са страним партнерима, Вучић је истакао да сада имамо више вежби са западним земљама јер је, како је рекао, "у току сукоб Руса и Украјинаца".

"Ми ћемо са свима да обављамо те вежбе. Али, ако бисте имали вежбе са било ким од њих, били бисте да сте страна у рату. Чим се прекину сукоби, ми ћемо са свима да наставимо вежбе", рекао је Вучић.