Председник Србије Александар Вучић састао се данас са министром рада и социјалне заштите становништва Републике Азербејџан Сахилом Бабајевим и истакао да је том приликом захвалио Азербејџану на привржености међународном праву, које је та земља показала гласањем у Савету Европе као и да ће Србија тај чин запамтити.
"Увек одличан разговор са доказаним пријатељима Србије о свим битним питањима од интереса за обе земље, даљем унапређењу билатералних односа, војној сарадњи, инвестицијама, као и о плановима за јачање партнерства у области туризма и енергетике", навео је Вучић на Инстаграм налогу.
Он је додао да је захвалио Бабајеву и Републици Азербејџан "на привржености међународном праву, које је показано гласањем у Савету Европе, а Србија ће такав чин запамтити, јер га сматра изразом искреног пријатељства".
Вучић је додао и да је искористио прилику да упути срдачне поздраве председнику Азербејџана Илхаму Алијеву, са којим ће се, како је навео, убрзо поново састати.
"Нека живи пријатељство Србије и Азербејџана" , поручио је Вучић.
Азербејџан је у понедељак на седници Комитета министара Савета Европе гласао против покретања процедуре за разматрање захтева тзв. Косова за пријем у ту организацију.
Комитет министара Савета Европе је одлучио да се покрене процедура за разматрање захтева Косова за пријем у ту организацију.
Против овог предлога биле су Румунија, Кипар, Шпанија, Азербејџан, Грузија и Србија, али и Мађарска, иако је држава признала независност Косова.
Највеће изненађење биле су земље које су биле уздржане: БиХ, Грчка, Словачка, Молдавија и Украјина.
Док су за предлог гласале 33 земље, Велика Британија, Турска, Швајцарска, Шведска, Сан Марино, Португалија, Пољска, Норвешка, Холандија, Малта, Монако, Луксенбург, Литванија, Летонија, Лихтенштајн, Италија, Ирска, Исланд, Немачка, Француска, Финска, Естонија, Данска, Чешка, Бугарска, Белгија, Аустрија, Молдавија а из региона Црна Гора, Словенија, Северна Македонија, Хрватска и Албанија.