Поред Србиије, како је објавило Министарство вањских послова Црне Горе, Црна Гора нема амбасадоре ни у Албанији, Аргентини, Аустрији, БиХ, Бугарској, Хрватској, Кини, Мађарској, Немачкој, Пољској, САД, Словенији, Уједињеним Арапским Емиратима и Уједињеном Краљевству. На списку држава налази се и тзв. Косово будући да је Црна Гора међу првима признала једнострано проглашену независност српске јужне покрајине.
С друге стране, Црна Гора има амбасадоре у Белгији, Француској, Грчкој, Италији, Румунији, Руској Федерацији, Северној Македонији, Турској и Украјини.
Амбасада Црне Горе у Београду функционише на нивоу отправника послова и ту функцију обавља Ана Ражнатовић.
Међутим, у појединим државама где Црна Гора има амбасадоре у пуном мандату, црногорским држављанима није лако да остваре нека права, нпр. не признају им се возачке дозволе, пренео је портал РТЦГ.
Један од првих потеза 42. црногорске владе премијера Здравка Кривокапића била је смена многобројних амбасадора из времена владавине Мила Ђукановића и ДПС-а. Међутим, Ђукановић као шеф државе, који по уставу поставља и опозива амбасадоре, одбио је да да сагласност за већину амбасадора које је предлагала влада.
Ситуација ни данас, скоро две године од именовања прве владе без ДПС-а, није много другачија.