Телеком ће следеће недеље уложити жалбу због гашења МТС на Косову и Метохији због бизарног разлога, и уколико жалба не буде усвојена тражиће на суду привремену меру стављања спорне одлуке ван снаге, најавио је генерални директор "Телекома Србија" Владимир Лучић.
"Улажемо жалбу на коју имамо право. Чекали смо две недеље јер смо по закону о доступности информација тражили податак када су то они ископирали пасош нашег радника. То не видимо ни у једној званичној документацији и нисмо добили одговор. Тако да претпостављамо да је и та информација нетачна да се наводно наш радник у једном тренутку легитимисао пасошем приликом предаје неке документације, што је апсурдан разлог", рекао је Лучић.
Подсетио је да је "Телеком Србија" обавештен да ће његова фирма МТС на КиМ бити избрисана из косовског регистра уз образложење да су на неки начин прекршили устав и истакао да је "Телеком Србија" власник те фирме.
"Замислите да вам неко каже да вам члан менаџмента нема добар пасош и да хоће због тога да вам угасе фирму. Чак и тај број пасоша који су ставили није тачан", навео је он.
Каже да је МТС баш регистрован на КиМ по косовским законима и да су одговорна лица регистрована приштинском личном картом.
"Жалићемо се следеће недеље потпуним правним аргументима и једини излаз из овога видим да они морају да прихвате да су направили грешку", нагласио је Лучић.
Додаје да постоје два разлога што се то десило са Телекомом на КиМ.
"Откада је Курти дошао на власт појачан је притисак на Србе и све институције на КиМ, а МТС је највећа српска компанија са 250 запослених и са 80.000 мобилних фиксних корисника. Од почетка смо им трн у оку и ово није први притисак на нас откада је он на челу. Други разлог је што је на исти начин пробао пре три месеца да угаси најјачи опозициони медији 'Кљан Косова' у њиховом 'АПР', јер је у регистрацији њиховој писало Пећ, Република Србија. Када је устала међународна заједница, били су протести новинара и суд је ставио привремену меру и ван снаге ту одлуку", рекао је Лучић.
Додаје да је Курти желео да поентира тако што би направио баланс, како се не гаси само "Кљан Косова" већ и све друге фирме са наводним неправилностима и коначно решио нешто што му је трн у оку.
"Ипак, наша регистрација је потпуно у реду у односу на "Кљан Косова", па су морали у нашем решењу да напишу - Република Србија, то јест, бизаран разлог - да један наш радник има пасош Републике Србије", истакао је Лучић.
Лучић каже да ће, ако не усвоје жалбу, тражити на суду привремену меру да би се зауставило извршење, као што је то урадио "Кљан Косова".
"Тако да имамо две правне инстанце. Имамо поверење у међународну заједницу која надгледа Бриселски споразум, а МТС је био леп пример функционисања једног дела Бриселског споразума", додао је Лучић.