Славица Ђукић Дејановић: К.К. наставља школовање у ОШ "Др Драган Херцог"

Ова школа је установа у коју такви ђаци иду, и за њих се прави посебан програм. То су деца која се налазе на онкологији, психијатрији, у здравственим и другим институцијама уопште, рекла је министарка просвете

Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић изјавила је да ће малолетни К. К, ученик који је починио масакр у Основној школи "Владислав Рибникар" у Београду, основно образовање завршити у Основној школи "Др Драган Херцог".

Министарка је за Танјуг рекла да очекује одлуку наставничког већа ОШ "Владислав Рибникар", али је објаснила да није могуће да К.К. буде избачен из те школе.

"Претпостављам да ће добити укор што значи негативну оцену из владања. Закон каже да она деца, која су у здравственим установама због лечења и сличних разлога, постају ученици ОШ 'Др Драган Херцог', пошто је основно образовање обавезно", рекла је Ђукић Дејановић.

Подсетимо, наставно веће Основне школе "Владислав Рибникар" донело је одлуку о искључењу дечака убице. Томе је претходила неопходна и законом прописана дисциплинска мера укора.

Како се дечак убица налази у установи затвореног типа, наставак школовања може да се одвија кроз школу "Доктор Драган Херцог", а која је специјализована за наставу у болничким условима лечења.

Ђукић Дејановић је додала да када лекари на Клиници за неурологију и психијатрију за децу и омладину "Др Суботић" буду дали пристанак К.К. ће у складу са законом наставити школовање, а школа "Др Драган Херцог" је намењена за такве случајеве.

Наставничко веће може да изрекне дисциплинску меру и та мера може бити укор наставничког већа, а то практично значи негативну јединицу из владања.

"Али чињеница је да малолетни К.К. не може похађати школу, јер се налази у 'Др Суботић', ОШ 'Др Драган Херцог' је та у коју такви ђаци иду, и за њих се прави посебан програм. То су деца која се налазе на онкологији, психијатрији, у здравственим и другим институцијама уопште, како би се реализовала уставна одредба да је основно образовање обавезно", објаснила је министарка.

Навела је да је то школа о којој брину 87 професора за ону децу која из различитих разлога, најчешће болести, не могу да похађају наставу.

"Та школа не личи на друге школе у Београду или Србији, јер наставници имају потпуно другачије програме. Њих погађају углавном деца која се дуго лече у београдским болницама", објаснила је министарка.