Лучић: Телеком Србија поднео жалбу на решење Приштине, очекујемо позитиван резултат

Забрана нашег МТС-а на Косову и Метохији значила би најгрубље кршење и практично бесповратно поништење Бриселског споразума, каже Владимир Лучић

"Телеком Србија" је у Приштини поднео жалбу на решење о забрани рада те компаније на Косову и Метохији, односно о брисању фирме МТС д.о.о из регистра предузећа, рекао је генерални директор компаније Владимир Лучић и додао да очекује позитиван резултат.

"Забрана нашег МТС на Косову и Метохији значила би најгрубље кршење и практично бесповратно поништење Бриселског споразума. Оптимиста сам да ће наша жалба бити усвојена, јер би њено одбацивање значило драматичну одлуку Приштине, са огромним последицама. Ми сигурно не бисмо себе добровољно угасили на КиМ, они би морали на силу то да ураде, чиме би дестабилизовали регион, јер би 30.000 српских породица остало без свих облика комуникација и живот би им постао до краја неиздржив", изјавио је Лучић за ТВ Хепи.

Подсетимо, "Телекому Србија" је почетком августа достављена одлука Агенције за регистрацију пословања у Приштини (АРБК) донета 31. јула 2023. године, а којом се укида компанија МТС д.о.о. Из компаније су тада навели да је та "одлука чињенично и правно неутемељена и супротна европским начелима, стандардима и међународном праву и представља јасно кршење владавине права и нарушава потврђене споразуме између Србије, Приштине и ЕУ".

Овакав потез заснован је, како је наведено у саопштењу "Телекома", на потпуно апсурдном образложењу и тврдњи да члан менаџмента компаније има пасош издат од стране Републике Србије, иако у свим званичним документацијама сви чланови менаџмента користе документа привремених институција у складу са Бриселским споразумом.

"Поставља се питање каква је логика да се једна фирма угаси зато што један од чланова менаџмента, према неоснованим критеријумима, има наводне недостатке у својим личним документима", поручили су из "Телекома".

Они истичу да је МТС д.о.о. основан у потпуној сагласности са Бриселским споразумом о телекомуникацијама (8. септембар 2013) и да је фирма која је у 100 одсто власништву "Телекома Србија" и да као такав послује скоро деценију и додају да Аљбин Курти овим потезом жели да угаси "Телеком Србија" на Косову и Метохији.