Несвакидашњи случај "Тунел" у Подгорици сваког дана добија нове обрте па је објављена фотографија са надзорних камера жене за коју се сумња да је помоћу лажних докумената изнајмила стан из кога је тунел прокопан, као и други стан, у подгоричком насељу Забјело, где је крадљивцима доказа из депоа Вишег суда била база.
Она је користила лажну личну карту којом се представила да је из Албаније. Истражни органи утврђују чији је она држављанин, а сумња се да је из неке земље региона, сазнаје незванично "Дан" од избора блиског истрази.
Женска особа с фотографије мењала је физички изглед, између осталог користећи се перикама приликом разговора о закупу станова које су користили, објавиле су "Вијести".
Кључеви депоа били код председника суда
Истражитељи покушавају да утврде ко је мафији уступио план главног града, упутио их у детаље подземне инфраструктуре Подгорице и дао им конкретне инструкције, након што је јасно да су копали по утврђеним котама, без оштећења електро, водоводне, телефонске мреже.
Пред тужиоцем је изјаву дао и председник Вишег суда Борис Савић који је, наводно, рекао да су због боловања архивара кључеви депоа последњих месеци били код њега, али да их је давао колегама којима су требали списи предмета складиштени у тој просторији.
Он је након саслушања истакао да је већина запослених у том суду прошла полиграфско тестирање, те да се ни он не противи таквом испитивању, али да треба имати у виду валидност таквих доказа на суду, јер они више служе да се усмери истрага.
Да Савић и његове колеге треба да прођу полиграфско тестирање, сугерисао је након седнице Већа за националну безбедност и премијер Црне Горе Дритан Абазовић, додајући да зна да нико нема законску обавезу то да учини.
"Али да би макли сумњу са себе, моја је сугестија да сви, почев од председника Вишег суда, оду на полиграф".
Премијер Дритан Абазовић саопштио је да активности Управе полиције (УП), Агенције за националну безбједност (АНБ) и тужилаштва дају добре резултате и да очекује да се случај провале у депо Вишег суда у Подгорици у веома кратком року реши.
Абазовић је истакао да не жели да доводи јавност у заблуду нити да било кога оптужује, али да лично он никада не би елиминисао могућност да се прикрију налогодавци убиства Душка Јовановића.
Тунел дуг бар 30 метара
Раније је пронађен комби за који се сумња да су га особе које су починиле ово кривично дело користиле а црногорска полиција трага за шест лица која се доводе у везу са поменутим догађајем. Узет је већи број трагова и доказа који ће бити упућени у Форензички центар на вештачење. Сумња се да је овај пролаз, дуг бар 30 метара, пробијен пре неколико месеци.
Тунел испод Вишег суда у Подгорици откривен је сасвим случајно током пописа материјала у депоу, након што се једна запослена пожалила колегиници да "клима јако бије у просторији".
Колегиница јој је, према сазнањима портала "Либертас", рекла да у просторији нема клима уређаја, након чега је откривено да промаја дува из ископаног тунела.
Претурање по доказном материјалу откривено је 11. септембра ујутро, али су службеници Вишег суда тек након двадесетак сати открили тунел, након чега је утврђено да води до стамбене зграде која се налази преко пута Вишег суда. У питању је приватни стан који је изнајмљен пре два месеца.
У депоу je смештено је око 9,5 тона разних врста дроге које су заплењене у полицијским акцијама, од чега је око две тоне кокaина. Дрога се након вештачења смести у депо и ту стоји до окончања поступака, односно до правоснажних пресуда, након чега се уништава.
Испретурани су бројни предмети у депоу, доминантно они који се тичу врха кавачке криминалне групе.
Из Основног државног тужилаштва Подгорице је саопштено да за сада још није тачно утврђено шта све од судских предмета и материјалних доказа недостаје из депоа.
Попис провере депонованих ствари је још у току.