Посебно одељење за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду поднело је МУП-у захтев за прикупљање потребних обавештења у вези са пословањем Јавног предузећа Пошта Србије, саопштило је тужилаштво.
Тужилаштво је наложило полицији да, у оквиру законских овлашћења, предузме потребне радње и да преузме документацију која може да представља доказ у кривичном поступку, за кривична дела која се гоне по службеној дужности.
Полиција је у петак по подне ушла у просторије ЈП Поште Србија и поступила по налогу тужилаштва.
Подсетимо, штрајк поштара је почео 24. октобра, а због штрајка, који је трајао недељама, потпуно је обустављена испорука писама, рачуна и пошиљака.
Штрајк је прекинут након што је постигнут договор са Владом Србије.
Радници Поште који су обуставили рад: Не пристајемо на услове које су потписали синдикати
Радници поште који су у обустави рада од 24. октобра поручили су да настављају са обуставом и демантују да је постигнут договор са Владом Србије.
Како објашњавају за РТС, синдикати који су потписали споразум са Аном Брнабић не представљају раднике који су у обустави од 24. октобра.
Наводе да то што је потписано нису њихови захтеви, нити да синдикати имају право да потписују нешто у њихово име.
Истичу да иза радника Поште који су у обустави не стоје ни синдикати, ни нека политичка опција.
Председник Србије Александар Вучић рекао је данас да од када је на власти стално су неки штрајкови. Како је рекао, увели су принцип који је увек противан државним институцијама, навевши МТС и Пошту Србије као примере, јер, како наводи, Шолак има интересе у тим сферама.