Богојављанско пливање за Часни крст одржано је данас широм Србије, у Београду на неколико локација, на Ади Циганлији, у Земуну, на Сава променади, као и у другим градовима, у Ужицу, Чачку, Прокупљу, Сомбору, Шапцу, на Сребрном језеру...
Осим тога, пливало се и у Републици Српској, на Газиводама на КиМ и у другим срединама где живе Срби, као и у Црној Гори.
Надметали су се малолетници, жене, припадници Војске Србије, Жандармерије, гардисти...
На Ади Циганлији, у води температуре пет степена Целзијуса, први је до Часног крста допливао припадник Жандармерије Никола Трајковић.
Са њим се надметало 44 пливача, међу којима и једна дама Ксенија Јовановић.
Иван Беговски први је допливао до Часног крста у Земуну, где је учествовало укупно 495 пливача, од којих су девет биле жене.
Светлана Исаиловић из Мачванског Белотића, прва је дама која је у Шапцу допливала до Часног крста.
Још једна млада дама, Ива Радошевић (16) из Београда, освојила је крст на Сребрном језеру.
Младен Батало из Чонопље први је допливао до Часног крста у Сомбору.
Лазар Јаковљевић први је допливао до Часног крста у Зрењанину.
Јован Кецовић (18) је први, од 186 пливача, који је у Чачку пливао хладном Моравом.
"Ово ми је други пут да пливам за Часни крст, пуно ми је срце што сам сада допливао први. Велика је част и ово ми много значи. На овај начин желим да дам свој допринос у очувању српске традиције и обичаја. Није било много хладно", рекао је Јован.
Лука Минић (19) из Прокупља први је међу рекордних 53 пливача, допливао до Часног крста у трци која се десети пут заредом организује у Прокупљу на реци Топлици. Најстарији пливач је био шездесетосмогодишњи Љубиша Пауновић.
У Ужицу, где је одржано 14. Богојављенско пливање, први је допливао Василије Јанић (23). Он ипак није био најмлађи пливач, јер је та титула у овом граду на Ђетињи припала Макарију Хаџи Басуровићу (11).
"Када сам имао једну годину отац ме је поквасио у Ђетињи и од тада сваке године. Ово ми је први пут да пливам у Ужицу, а раније сам учествовао на Златибору", открио је Макарије.
Милош Павловић из Љубовије први је допливао до Часног крста у Дрини, а у Бањалуци је до крста први допливао Никола Ћосић, а онда је Часни крст дао слепом момку Слободану Кесићу.
У Црној Гори се пливало на више локација, у Подгорици, Херцег Новом, Бечићима, Никшићу, Даниловграду. Победник Богојављенског пливања у Подгорици на ушћу река Рибнице и Мораче је Богдан Јовићевић.
Изненађење се догодило и на језеру Газиводе, где првобитно није требало да буде организовано пливање. Ипак, због традиције оно је одржано и то са највећим бројем пливача до сада, чак 224.
На Богојављење се плива стазом дугом 33 метра, која симболизују 33 година Христовог живота.