Поводом изјаве председника Црне Горе Јакова Милатовића да је "упитан економски развој који носи само повећање зарада" из владајућег Покрета Европа сад (ПЕС) су саопштили да доскорашњи заменик председника ПЕС-а наставља да води кампању против изворне идеје своје некадашње партије.
"Некадашњи заменик председника ПЕС-а се сада удружио са Небојшом Медојевићем, који је највише критиковао програм Европа Сад 1 и са Дританом Абазовићем који највише оспорава програм Европа Сад 2", навели су из ПЕС-а.
Према њиховим речима, Милатовић је док није постао председник, имао потпуно другачије мишљење.
"Због тога је чак био оптуживан од садашњег савезника из ПзП-а да је шверцовао цигарете заједно са тадашњим партијским колегом и садашњим премијером. Некадашњи функционер ПЕС-а Милатовић је такође износио грубе оптужбе на рачун новог савезника Дритана Абазовића, због рушења 42. Владе са ДПС-ом одмах након увећања плата, те каснијег заједничког неуставног деловања УРА-е, такође заједно са ДПС-ом", истиче се у саопштењу.
Милатовић је, како наводе, критике усмерио "искључиво на формално своју партију и 44. Владу, чак и због именовања Предрага Дрецуна кога је укључио у своју кампању и са којим је заједно прослављао изборне победе."
Нагласили су да актуелно оспоравање економског развоја, због, извесног повећања плата говори да се некадашњи функционер ПЕС-а потпуно дистанцирао и од идеје која га је довела на позицију председника државе.
Из ПЕС-а су навели и да ће "грађани Црне Горе осим бољег животног стандарда, сведочити брзом и одрживом економском развоју, заснованом и на широком инфраструктурном умрежавању и веома значајним инвестицијама, што ће допринети отварању бројних радних места".
"Председнику државе који се представљао као нестраначка личност, желимо успешну сарадњу и пуно среће након склапања меморандума о заједничкој сарадњи са УРА-ом и ПЗП-ом", поручили су из ПЕС-а.
Милатовић је претходно изјавио да сматра да је, без додатних реформи у администрацији и образовању, као и смислених развојних политика утемељених на сређеној планској документацији и унапређеном инвестиционом амбијенту, дугорочни одржив економски развој, који са собом доноси повећање плата и пензија, упитан.
"Све остало представља политички маркетинг и економски популизам који би као резултат могао имати смањење конкурентности наше привреде, уз повећање јавног дуга, што нажалост видимо да се дешава и што захтева додатну позорност", рекао је Милатовић у интервјуу за "Дан".