Дан сећања на пилота Миленка Павловића: Положени венци на спомен обележју код Ваљева

Пилота Војске Југославије и ратног команданта 204. ловачког авијацијског пука, памтимо по речима када је из кокпита авиона извукао младог колегу и полетео пут родног Ваљева, 4. маја 1999. године, уз речи: "Мајку вам дечју, нећете ви да гинете, ја ћу!"

Поводом обележавања Дана сећања на пуковника пилота Миленка Павловића који је настрадао херојски бранећи небо над нашом земљом током НАТО агресије 1999. године, данас су на спомен обележју у Горњем Црниљеву положени венци.

На тај начин српском пилоту почаст су одали помоћник министра одбране за људске ресурсе Синиша Радовић, делегација Ратног ваздухопловства и ПВО, коју је предводио командант генерал-потпуковник Душко Жарковић, чланови породице Павловић, као и делегација 204. ваздухопловне бригаде, представници локалне самоуправе и ветеранских удружења, саопштило је Министарство одбране.

У оквиру обележавања Дана сећања на пуковника пилота Миленка Павловића и 25. годишњице његове погибије, у Народној библиотеци у Осечини одржана је и свечана академија којој је присуствовао помоћник министра одбране за политику одбране Предраг Бандић и представници Министарства одбране и Војске Србије.

Програм је својим наступима увеличао Уметнички ансамбл Министарства одбране "Станислав Бинички".

Миленко Павловић је рођен 5. октобра 1959. године у Горњем Црниљеву, у општини Осечина код Ваљева.

Био је пилот Војске Југославије и ратни командант 204. ловачког авијацијског пука, кога памтимо када је из кокпита авиона извукао младог колегу и полетео пут родног краја, Ваљева, 4. маја 1999. године, уз речи: "Мајку вам дечју, нећете ви да гинете, ја ћу!".

У његову част, аеродром у Батајници носи име Војни аеродром "Пуковник-пилот Миленко Павловић".

Постхумно је одликован Орденом за храброст, Златном летачком значком, као и орденом Светог владике Николаја, највећим признањем ваљевске епархије. Негујући сећање на Миленка Павловића, од 2019. године у Осечини његово име носи једна од главних улица у тој варошици.