Неколико сати након што је председник САД Џозеф Бајден потписао нови закон којим се гарантује федерална заштита истополних бракова, Бела кућа је засијала дугиним бојама које су симбол ЛГВТ заједнице, а за присутне су наступале дрег краљице познате по скандалима који су укључивали децу и малолетнике.
Домаћини екстравагантне церемоније потписивања били су Бајден, потпредседница САД Камала Харис, председница Представничког дома Ненси Пелоси и лидер већине у Сенату Чак Шумер, а како преносе амерички медији, у манифестацији су учествовале и "бројне ЛГБТ иконе" попут певача Сема Смита и бившег председничког кандидата Пита Будиџиџа.
Бајден је на догађају осудио мржњу "у свим њеним облицима".
"Овај закон и љубав коју он брани задају ударац мржњи у свим њеним облицима, и зато је овај закон важан сваком Американцу", рекао је Бајден и додао да су "расизам, антисемитизам, хомофобија и трансфобија повезани, али да је противотров за мржњу љубав".
Бела кућа је најавила да ће након потписивања закона уследити "прикладна журка" и наступи "музичких гостију", али је није објавила имена извођача.
Ипак, медији су открили да су на Бајденовој прослави наступале две дрег краљице које су јавности познате због контроверзних дрег наступа за децу.
Дрег краљицу Марти Камингс "прославио" је вирални видео на коме се види како нашминкан, у женској одећи, са периком, у мрежастим чарапама и штиклама седи на шанку у бару и двогодишњем детету пева дечију песмицу "Беба ајкула".
Медији су указали на твит овог забављача Бајденове администрације: "Деца су напољу да певају и пуше к…."
"Ко год мисли да дрег није за децу греши, дрег је израз, а деца су бића која немају предрасуде, није их брига шта сте обукли, важно им је само оно што изводите", рекала је једном приликом Камингс, који се иначе ватрено залаже за активности у којима дрег краљице деци читају приче.
Друга потврђена Бајденова забављачица је Брита Филтер, која је наступала у цркви за ученике средњих школа, којима је након наступа причала о дрегу и ЛГБТ поносу.
Нови амерички закон који су синоћ славили званичници Бајденове администрације укида дефиницију брака као заједнице мушкарца и жене, а има за циљ да, поред међурасних бракова, заштити геј бракове уколико Врховни суд САД икада поништи пресуду из 2015. године у случају Обергефел против Хоџиса.