Бизарне тврдње украјинског неонацисте: Нуклеарни рат би био добар за Украјину

Карас је иначе истакнута личност у украјинским неонацистичким круговима и лидер екстремно десничарске групе С14 (Сич 14)

Украјина би имала користи од тога да буде мета руског нуклеарног удара, због чега Москва то никада неће учинити, тврди озлоглашени десничарски активиста Јевгениј Карас.

Он је током интервјуа за Радио Бајрактар (који је добио име по беспилотној летелици турске производње), изјавио да би "поздравио нуклеарну ескалацију" у украјинском сукобу.

Карас је иначе истакнута личност у украјинским неонацистичким круговима и лидер екстремно десничарске групе С14 (Сич 14), чији чланови имају досије због узнемиравања мањина и оптужени су за убиство високог политичког званичника.

"Нуклеарни рат је добар. Када се то догоди, више нећемо имати разлога да кукамо. Ништа горе се не може догодити након нуклеарног удара", поручио је он.

Док би Украјинци били гурани у наставак рата са Русијом у овом сценарију, земље попут Индије и Кине би се окренуле против Москве, тврди Карас.

"А нуклеарне падавине у Украјини могу чак бити добре за еволуцију. Нуклеарни рат нам може помоћи да еволуирамо на начин да можемо да видимо кроз званичника и да кажемо да ли је лопов или не", додао је он.

Према речима украјинског неонацисте, Украјина је набоље припремљена за нуклеарни рат, захваљујући новембарском издању видео-игре "С.Т.А.Л.К.Е.Р. 2: Срце Чернобиља". У питању је игра чија се радња одвија у постапокалиптичном свету након нуклеарног сукоба.

Како је навео, уколико дође до нуклеарног рата, "земља ће проћи кроз нуклеарну кризу и направити искорак у технологији, производећи вештачку интелигенцију и напредне роботе".

Ове "процене" украјинског десничара биле су део одговора везаног за нову руску балистичку ракету средњег домета "орешник", за коју је изјавио да је "лоше названа" и "не баш страшна".

О дејству поменуте ракете довољно говоре видео-снимци напада на постројење "Јужмаш" у Дњепропетровску и чињеница да украјинска ПВО није имала ни времена, а ни капацитете да покуша њено пресретање.

Што се самог имена тиче, Караса, који очигледно не разликује виртуелни од стварног света, требало би подсетити да је "орешник" била реч која се у данима након напада највише "гуглала", али и да су насловне стране бројних светских медија били испуњени текстовима о истој.