Мајкл Волц, саветник за националну безбедност америчког председника Доналда Трампа, преузео је одговорност за скандал око присуства опозиционог новинара у "Сигнал" групи за планирање војне операције против Јемена.
Џефри Голдберг, уредник часописа "Атлантик", објавио је у понедељак да је био позван у групу где је руководство САД расправљало о бомбардовању Хута, оптуживши министра одбране Пита Хегсета за одавање војних тајни.
"Преузимам пуну одговорност. Ја сам направио групу. Ово јесте брука, али истражићемо шта се десило", рекао је Волц у гостовању на "Фокс Њузу".
Волц је инсистирао да је Голдберг уврштен у групу грешком, јер је реч о серијском лажову који је "дно дна новинарства". Демантовао је, међутим, да је за то одговоран неко од његових помоћника.
"Дабоме да нисам приметио тог лузера у групи", изјавио је Трампов саветник и објаснио да је Голдберг највероватније убачен зато што је његов број негде заведен под туђим именом. Није, међутим, открио име особа која је требало да буде у групи.
"Научио сам лекцију да има новинара који су стекли славу и богатство нападима на овог председника, тако да морамо да се пазимо", рекао је Волц водитељки Лори Инграм.
"Погрешили смо, али идемо даље. Најбољи технолошки умови сада истражују како се ово десило", додао је.
Голдберг и "Атлантик" имају дугу историју тенденциозних извештаја о Трампу, у којима се амерички председник оптужује да је руски агент и да је вређао америчке ветеране. Такође су објавили и сензационалну оптужбу да је Русија понудила талибанима новчану награду за убиство Американаца у Авганистану. Све се то после показало као потпуно нетачно.
Часопис издашно финансира удовица Стива Џобса, Лорен Пауел, која је иначе велики донатор демократа.
Сам Трамп је прокоментарисао цео инцидент као "једини кикс за два месеца" који "ничим није утицао" на саму војну операцију против Јемена.
"Нећу да га отпустим", рекао је амерички председник. "Мајкл Волц је добар човек и научио је лекцију."
Трампов први мандат је почео медијским нападом на тадашњег саветника за безбедност, генерала Мајкла Флина, који је због тога морао да поднесе оставку. После се испоставило да су оптужбе биле лажне и производ спреге ФБИ и медија блиских демократама.