
Трамп не да саветника за националну незбедност: Нема сигнала да ће сменити Волца због "Сигнала"

Председник САД Доналд Трамп нема намеру да отпусти било кога након што је новинар, грешком саветник за националну безбедност Мајк Волц, упао у групу на "Сигналу" у којој су високи званичници администрације разговарали о војним операцијама.
Почетком недеље "Атлантик" је објавио наводне поверљиве преписке између потпредседника Џеј Ди Венса, министра одбране Пита Хегсета, директора ЦИА Џона Ратклифа, директорке Националне обавештајне службе Талси Габард и других високих званичника, који су дискутовали о америчким нападима на побуњенике у Јемену.
Аутор текста у уредник Џефри Голдберг тврди да је информације добио након што га је Волц грешком додао у чет под називом "Хути ПЦ смол груп".
На питање "Ен-Би-Си њуза" да ли ће Волц или Хегсет, за које се наводи да су поделили детаљан временски оквир напада, сносити последице због цурења информација, Трамп је одговорио:
"Не отпуштам људе због лажних вести и лова на вештице".
Трам је нагласио да и даље има пуно поверење у свог саветника за националну безбедност и министра одбране.
"Немам појма шта је 'Сигнал'. Не занима ме шта је 'Сигнал'. Могу само да вам кажем да је то још један лов на вештице и да је то једина ствар о којој медији желе да причају, јер немају ништа друго — јер је ово било најуспешнијих првих стотину дана у историји наше земље", изјавио је Трамп.
Раније је "Политико" известио да је Венс био међу члановима администрације који су саветовали Трампа да отпусти Волца након инцидента. А према изворима тог медија, Трамп је признао да је Волц "погрешио", али је ипак одлучио да га не отпусти.
"Ни у лудилу неће дати либералним медијима и згроженим демократама њихову победу", објаснио је један извор.
Портпарол Мајкла Волца Брајан Хјуз демантовао је те тврдње, назвавши их "трачевима људи који немају интегритет да потпишу оно што говоре". А Волц је рекао да "служи по вољи председника Трампа" и да и даље ужива његову пуну подршку.
Да нема невоља у рају говори и то да је Волц пратио Венса током посете Гренланду, где је потпредседник САД одбацио медијске спекулације о тензијама унутар администрације и стао у одбрану безбедносног тима.