Кина је изградила реплике америчких разарача и носача авиона у пустињи Такламакан, које је користила за ракетне вежбе гађања, наводи агенција "Блумберг" позивајући се на сателитске снимке.
На снимцима компаније "Вантор" (бившег "Максара"), види се реплика у пуној величини ратног брода, истог облика и димензије клас "Арли Берк" који користи америчка ратна морнарица.
По наводима истраживача, реч је о полигону Руочанг у покрајини Синђанг-Ујгур, где је раније примећена реплика носача авиона "Џералд Форд". Претпоставља се да су обе макете коришћене за навођење противбродских ракета како би кинеске посаде могле да у случају сукоба са америчким бродовима противнику нанесу максималну штету.
Изградња реплика могућих циљева је рутинска пракса у свету. Кина је тако изградила копију кварта у Тајпеју где су смештене канцеларије "владе Тајвана", наводно за вежбе копнене војске и командоса. Америчко ратно ваздухопловство је на својим полигонима вежбало гађање реплика кинеских ПВО система ХК-22.
Оно што пада у око је да су Кинези детаљне реплике америчких ратних бродова изградили на месту за које су знали да га снимају амерички сателити, шаљући тиме другу врсту поруке Вашингтону.