Нигер се званично повлачи из Међународног кривичног суда (МКС) након што је оптужио трибунал за "селективну правду", чиме је постао трећа земља која се дистанцирала од суда, након Филипина и Бурундија.
Земља је предала писмо УН раније ове седмице и тако започела процес повлачења из Римског статута, оснивачког уговора суда.
"Иако је трибунал изазвао велике наде међу људима који цене мир и правду, био је предмет злостављања и експлоатације", саопштиле су власти Нигера.
Мали и Буркина Фасо су такође изразили намеру да напусте МКС. Излазак Нигера званично ће ступити на снагу 12 месеци након обавештења послатог УН.