Нигер напустио МКС: "Селективна правда" трибунала

Афричка нација је трећа држава која се дистанцирала од суда

Нигер се званично повлачи из Међународног кривичног суда (МКС) након што је оптужио трибунал за "селективну правду", чиме је постао трећа земља која се дистанцирала од суда, након Филипина и Бурундија.

Земља је предала писмо УН раније ове седмице и тако започела процес повлачења из Римског статута, оснивачког уговора суда.

"Иако је трибунал изазвао велике наде међу људима који цене мир и правду, био је предмет злостављања и експлоатације", саопштиле су власти Нигера.

Мали и Буркина Фасо су такође изразили намеру да напусте МКС. Излазак Нигера званично ће ступити на снагу 12 месеци након обавештења послатог УН.