Француске здравствене власти потврдиле су први случај еболе у земљи од почетка актуелне епидемије, код лекара који се вратио са хуманитарне мисије у Демократској Републици Конго.
Француско Министарство здравља саопштило је да је пацијент смештен у специјализовану установу и да је стављен у изолацију, а надлежне службе су покренуле идентификацију и праћење особа које су биле у контакту са њим, пренео је "Фигаро".
Власти су навеле да је ризик за општу популацију у Француској и Европи низак.
Према подацима Светске здравствене организације (СЗО), актуелна епидемија еболе у Демократској Републици Конго заразила је више од 1.000 људи, док је 267 особа преминуло.
СЗО је саопштила да је број потврђених случајева у првом месецу епидемије највећи забележен у досадашњим избијањима болести.
Окружење француског премијера саопштило је да влада "веома пажљиво" прати развој ситуације.