Маск и Стивен Кинг укрстили рогове око Твитера
Оснивач компанија "Тесла" и "СпексИкс" и новопечени власник Твитера, Илон Маск сукобио се са бестселер писцем Стивеном Кингом који му је поручио да ће се искључити са друштвене платформе ако буде морао да плаћа 20 долара месечно како би остао на мрежи.
Маск је после вишемесечног преговарања преузео контролу над Твитером прошле седмице.
Портал "Верџ" пренео је, позивајући се на добро обавештене изворе, да Маск планира да наплаћује верификацију налога са 20 долара месечно како би корисници имали плаву квачицу поред свог имена. То је изазвало контроверзу међу бројним корисницима Твитера, будући да су верификације тренутно бесплатне.
Писац Стивен Кинг поручио је да му не пада на памет да плаћа 20 долара како би остао на мрежи на којој је прилично активан. "Они би требало мене да плате", поручио је небираним речником.
$20 a month to keep my blue check? Fuck that, they should pay me. If that gets instituted, I’m gone like Enron.
— Stephen King (@StephenKing) October 31, 2022
У одговору на Кингов твит, Маск му је поручио: "Морамо да плаћамо рачуне некако! Твитер не може да се ослања искључиво на оглашиваче."
Милијардер је предложио Кингу да плаћа осам долара месечно.
"Објаснићу ово у дужој форми. То је једини начин да се победе ботови и тролови", додао је Маск. Уклањање ботова био је један од главних планова Маска када је први пут понудио да купи Твитер у априлу.
I will explain the rationale in longer form before this is implemented. It is the only way to defeat the bots & trolls.
— Elon Musk (@elonmusk) November 1, 2022
Кинг још увек није одговорио на Маскову понуду, а поједини корисници су "испрозивали" писца поручивши му да је довољно имућан да плати верификацију. Кинг је једном одговорио: "Није ствар у новцу, већ у принципу."
It ain't the money, it's the principal of the thing.
— Stephen King (@StephenKing) October 31, 2022
Плаћање верификације, пише портал "Инсајдер", једна је од неколико контроверзи које су повезане са Масковим преуизимањем друштвене мреже. Остале су отпуштање више директора и менаџера, откази које је добило 20 одсто особа и пораст говора мржње на платформи.