Још током пандемије ковида појавили су се позиви за смену (чак и хапшење) др Ентонија Фаучија, такозваног "ковид бога", због обмањивања јавности, погрешне политике која је довела до смрти хиљада људи и "масне" зараде од истраживања баш у Вухану.
Међутим, ништа није толико огадило људима "доктора Смрт" као вест да је његов Национални институт за алергије и инфективне болести (НИАИД) мучио псе како би тестирао лек за елефантијазу.
Наиме, његов институт потрошио је 1,6 милиона долара на тестирање експерименталног лека на 44 штенета бигла 2018. и 2019.
"Научници" НИАИД-а су псима секли гласне жице како не би завијали док су на њима спроводили експерименте са мувама у лабораторијама Института у Тунису, Калифорнији и Џорџији.
У Тунису су тако амерички научници дрогирали псе и затварали им главе у мрежасте испуњене пешчаним мувама које би из заразиле паразитима. Пешчане муве су, пак, прикупљали тако што би псе преко ноћи остављали у кавезима у пустињи.
Циљ овог мучења био је тестирање експерименталнoг лека на псима старим између шест и осам месеци. Пси "експерименте" нису преживели.
Фаучи -– који је за демократе "бог" и "научник херој" – ангажовао је "Вашингтон пост" (лист који проповеда да "демократија умире у мраку") да одбрани његове лабораторије одвратном причом да је дозвољавање пешчаним мушицама да једу лица несрећних штенаца заправо "легитимна процедура", а да је кидање гласних жита савршено "логично" зато што се тако "смањује анксиозност (код паса) и губитак слуха (код људи) због завијања".
А пси су сви убијени пошто су им током експеримената оштећени унутрашњи органи, објаснио је аутор текста у медију који је "светионик демократије".
Десетине мртвих штенаца само су врх леденог брега гадости главног америчког епидемиолога. Због његових напора да избаци јефтин, ефикасан лек који је могао да спасе хиљаде живота, Фаучијеве руке су прекривене крвљу људи, као и животиња.
Фаучијево понашање током избијања ковида – одбацивање јефтиних, али ефикасних третмана у корист скупих алтернатива чија ефикасност није била доказана – сабласно одражава његове поступке током раних година епидемије сиде.
Хиљаде људи је умрло у оба случаја након што је Фаучи форсирао смртоносне или неефикасне лекове – пре свега неуспели лек за рак АЗТ 1980-их и неуспели лек за еболу "ремдесивир" – док су сигурнији и ефикаснији лекови били на полици.
Скупи антивирусни "ремдесивир", који је био промовисан за време ковида 19 као "спасоносни" заправо је у неколико студија повезан са отказом више органа.
Открића да су чланови Националног института за здравље, "родитеља" Фаучијевог НИАИД-а, имали велика улагања у "Гилеад", компанију која производи "ремдесивир", као и у "Модерну", једног од произвођача мРНА вакцине за ковид, само су покренула нова питања о Фаучијевим мотивима током пандемије вируса корона.
Фаучи је такође више пута ухваћен како лаже о свом учешћу у ГОФ истраживању које има за циљ да учини да вируси корона слепих мишева буду заразнији код људи.
Упркос порицању да финансира таква истраживања, он је раније бранио рад тврдећи да је свако знање стечено јачањем инфективног потенцијала таквих патогена "вредно ризика" покретања пандемије.
Фаучи је тако на најновијем сведочењу пред подкомитетом поново покушао да умањи улогу НИАИД-а у Вухану, згодно заборавивши документа објављена 2022. која доказују да је његов институт са Националним институтом за јавно здравље финансирао непрофитну организацију "ЕкоХелт алајанс", која је финансирала експерименте са вирусима корона слепих мишева у Вухану, где се пандемија и разбуктала.
Зато, ваљда, и не чуди што је Фаучи мењао мишљење о пореклу вируса корона. Најпре је (логично) одбацио као теорије завере приче да је вирус потекао из института у Вухану. Истог оног који је финансирао НИАИД.
Када се ковид проширио, Фаучи је ангажовао научнике из приватног сектора и институција које је сам финансирао да потврде да вирус није вештачка творевина.
"Знао је да је кинеска војска укључена у сва истраживања у лабораторијама у Вухану, као и да је кинеска војска водила програм биолошког оружја у лабораторијама Института за вирусологију Вухан. Ипак, др Фаучи је наставио да користи новац пореских обвезника за финансирање истраживачких пројеката у Вухану", навео је амерички сенатор Роџер Маршал.
Његов утицај је био толики да је чак и Фејсбук у то време почео да скида постове у којима се тврдило да је вирус произведен. Нешто касније, када више није могао да пориче Вухан, Фаучи (и Фејсбук) је променио плочу.
Ту је и питање Фаучијеве нето вредности која је порасла током пандемије за 66 одсто. Тако је 1. јануара 2019. Фаучи пријавио имовину у нето вредности од укупно 7.523.634 долара, а три године касније, 1. јануара 2022, чак 12.677.513 долара. Односно, Фаучи може да се похвали да је током пандемије зарадио укупно пет милиона долара што га чини најбогатијим америчким јавним службеником.
Фаучи, који очигледно пати од комплекса Бога, једном је приликом упозорио да су критике на његов рачун заправо "критике науке".
"Ако покушавате да ме критикујете као службеника јавног здравља и научника, ви заиста нападате не само др Ентонија Фаучија, већ и науку", рекао је он Ем-Ес-Ен-Би-Сију.
У недељама уочи затварања у марту 2020. Фаучи је по америчким медијима проповедао да је ношење маски у јавности бескорисно и да би више требало да брину због грипа него ковида. А када се појавио у јавности, вакцинисан, са маском, тврдио је да је маску носио као "сигнал" – он је вакцинисан па су шансе да се зарази напољу екстремно ниске.
Пред подкомитетом је сада признао да је направио "грешку" и да су затварања људи која је он тражио, имала дугорочне "негативне" психолошке и друге последице како по децу тако и по одрасле, али је одмах пожурио да се одбрани да је у том тренутку ситуација била "критична", а људи умирали.
Упркос позивима да кривично одговара, Фаучи – који је својеручно огадио Американцима и вакцине и сектор јавног здравља – сасвим ће сигурно уживати у пензији и миру и слободи – зато што "демократија умире у мраку" америчког естаблишмента.