Нафтна индустрија Србије је Министарству финансија САД поднела нови захтев за лиценцу за оперативни рад.
У захтеву се истиче значај компаније НИС за уредно снабдевање домаћег тржишта и енергетску стабилност Републике Србије и указује на преговоре о промени власничке структуре НИС-а за које је ОФАК у неколико наврата продужавао лиценцу.
Постојећа лиценца за оперативни рад НИС-а истиче 1. јула. Том лиценцом НИС-у се омогућава наставак рада односно прерада сирове нафте.
Подсетимо и да је америчка администрација лиценцу за преговоре "Гаспромњефту" и МОЛ-у о продаји руског већинског власништва у компанији такође продужила само на 15 дана и да та дозвола истиче такође 1. јула, сазнаје РТС.
Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић потписала је у 16. јуна Уговор између акционара са МОЛ групом у вези са будућим управљањем Нафтном индустријом Србије, који ће ступити на снагу ако МОЛ и "Гаспромњефт" постигну договор и то одобри амерички ОФАК.