Хрватска освојила треће место у Катару, Мароко остао без снаге

Фудбалска репрезентација Хрватске, освојила је треће место на Мундијалу у Катару, пошто је савладала селекцију Марока са 2:1. Светско првенство званично ће бити затворено у недељу, када ће се одиграти меч финала између Француске и Аргентине
Хрватска освојила треће место у Катару, Мароко остао без снагеGetty © Julian Finney

Велики успех остварили су "ватрени" на Светском првенству у Катару.

Изабраници Златка Далића освојили су треће место, пошто су у дуелу две селекције које се очигледно никада не предају, успели да имају нешто више снаге, жеље, умећа и среће од афричке селекције.

Од самог старта, меч Хрватске и Марока је обећавао и наговештавао да ће бити више него занимљив.

Хрватска је прва дошла до гола, већ у седмом минуту.

Гвардиол је крунисао одличан "специјал" након прекида, те после асистенције Перишића, главом сместио лопту у мрежу и донео славље својим навијачима.

Ипак, није дуго требало Мароканцима да дођу до изједначења.

Експресан одговор, само два минута након примљеног гола, Мароко такође користи прекид и центаршут Зијеша, а Ен Несири је био сам и искористио доста лошу поставку противника.

До краја првог полувремена, виделе су се прилике на обе стране.

Хрватска је претила преко Модрића и Крамарића, али је Буну одлично реаговао.

Са друге стране, Ен Несири је имао једну шансу, након корнера Зијеша, али је лопта отишла поред гола.

Уследио је 43. минут, који је, испоставиће се, пресудио меч у корист Хрватске.

Деловало је да је Мароко одбранио један опасан напад "ватрених". Уследила је изгубљена лопта, која је стигла до Оршића, који маестралним ударцем искоса, постиже гол од стативу гола Марока.

Буну је само врховима прстију успео да дохвати лопту, али недовољно да одбрани ударац, већ је само парадом улепшао погодак.

У другом полувремену, гледала се права рововска борба за готово сваку лопту, ма где она била на терену.

Обе селкције имале су шансе да промене резултат. Оршић је први припретио на самом старту другог полувремена, али је блок Марока одрадио посао.

Једини стрелац Марока и херој током турнира, промашио је две-три веома изгледне прилике за нови гол и изједначење.

Ливаковић и Буну још једном су били на врхунцу задатка у другом полувремену, па се резултат није мењао.

Афричкој селекцији понестајало је енергије и играча у завршници, пошто су се чак тројица пожалили на повреду, због чега су морали да буду измењени.

У шестом минуту надокнаде, Ен Несири је главом шутирао преко гола, што је била последња прилика на мечу, па је Хрватска у великом слављу дочекала последњи судијски звиждук.

Након што је на претходном Мундијалу заузела друго место, селекција коју са клупе предводи Златко Далић, сада је освојила бронзу, тачније треће место на Светском првенству, чиме је крунисана одлична игра и у репрезентативну пензију испраћена једна сјајна генерација играча какви су Модрић, Перишић, Ловрен, Вида...

• 17. дец 2022 • 17:54

17:54

Крај меча: Хрватска - Мароко 2:1

Завршена је борба за треће место, у којој је Хрватска савладала Мароко са 2:1.

Голове за Хрватску постигли су Гвардиол у седмом и Оршић у 42. минуту, док је једини гол за афричку селекцију постигао Ен Несири у деветом минуту.

• 17:53

90' +6' - Мароко не користи последњу шансу на мечу, Ен Несири непрецизан

Није успео довољно добро главом да шутира нападач Марока, па је тако пропала и последња шанса афричке селекције.

• 17:48

90' - Играће се још шест минута

Четврти судија показао је да надокнада износи шест минута.

• 17:44

87' - Ковачић не користи иделну шансу, остаје 2:1 за Хрватску

Упослили су Хрвати Матеа Ковачића који је био сам у шеснаестрцу ривала, али је ударац везисте "ватрених" отишао поред гола Бунуа.

• 17:33

75' - Прилика за Мароко, Ливаковић брани

Не предаје се селекција Марока, која је умало дошла до изједначења, када је прошао један центаршут у петерац Хрватске, али је Ливаковић одбранио покушај Ен Несирија.

• 17:26

67' - Мароку понестаје снаге и играча

Свих пет измена извршио је селектор Марока, што због тактике, што због кадровских проблема, пошто су се на повреде пожалили Јамик, Дари и Буфал...

• 17:04

47' - Оршић умало до новог гола

Веома добар покушај фудбалера Хрватске, који је у последњем моменту изблокиран, па је његов шут погодио спољни део мреже.

• 17:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме...

• 16:47

Полувреме: Хрватска - Мароко 2:1

Након првих 45 минута меча за треће место, Хрватска води са 2:1.

Голове за "ватрене" постигли су Гвардиол у седмом и Оршић у 42. минуту, док је једини гол за Мароко постигао Дали у деветом минуту.

• 16:42

43' - ГОЛ! Оршићева мајсторија доноси Хрватској предност од 2:1

Након опасног напада Хрватске, деловало је да ће Мароко отклонити ту опасност, али су погрешили пред својим шеснаестерцом. Лопта се одбила до Оршића, који маестрално шутира и од стативу постиже погодак за предност Хрватске од 2:1.