Арсенал слави победу Тотенхема, Кејн исписао историју

Фудбалери Тотенхема савладали су Манчестер сити са 1:0 у утакмици 22. кола Премијер лиге
Арсенал слави победу Тотенхема, Кејн исписао историјуGetty © Clive Rose

Тотенхем је славио у дербију Премијер лиге, а победи "певаца" највише ће се радовати навијачи Арсенала, пошто разлика на врху табеле остаје иста.

Тотенхем је боље ушао у меч и повео после 15 минута игре - Хојбјерг је проиграо Харија Кејна, а нападач лондонске екипе је затресао мрежу и исписао историју.

Кејн је постао најбољи стрелац у историји клуба (постигао је 267. гол) а постао је и трећи играч у историји Премијер лиге који је премашио магичну цифру од 200 (после Ширера и Рунија).

Очекивало се да ће Манчестер сити притискати до полувремена, али "грађани", за које меч није почео Кевин де Брујне, нису личили на тим који се бори за титулу, а ни на тим који чине скупоцене звезде.

Једну једину шансу су имали "грађани", у последњим моментима првог дела игре, када је Ријад Махрез погодио пречку.

То је, потпуно невероватно, било једино што је Сити учинио на овом мечу.

Тотенхем је био ближи другом голу у наставку, али су успели оно што је значајније - да сачувају мрежу и дођу до велике победе.

Тотенхем је меч завршио са играчем мање, пошто је Ромеро добио други жути картон у 87. минуту.