Сергеј предводио Лацио у највећем мечу, Закањи решио римски дерби

Фудбалери Лација победили су у Риму екипу Роме резултатом 1:0 у дерби мечу 27. кола италијанске Серије А
Сергеј предводио Лацио у највећем мечу, Закањи решио римски дербиGetty © Marco Rosi - SS Lazio

Једини гол на утакмици постигао је Матија Закањи у 65. минуту.

Рома је меч завршила са фудбалером мање, пошто је у 32. минуту искључен Роџер Ибањез.

"Вучица" је и са играчем мање успела да затресе мрежу највећег ривала, али је гол Казалеа поништен због офсајда у 68. минуту.

Српски фудбалски репрезентативац Сергеј Милинковић Савић одиграо је цео меч за Лацио, а носио је капитенску траку римског клуба.

Српски фудбалер Немања Матић играо је за Рому од 67. минута, док је Миле Свилар био на клупи за резерве.

Лацио је други на табели са 72 бода, док је Рома пета са 47.

Лацио ће у наредном колу Серије А гостовати Монци, док ће Рома дочекати Сампдорију.