Наполи граби ка титули, Сампдорија бежи са дна

Фудбалери Наполија победили су убедљиво у гостима Торино са 4:0 у утакмици 27. кола Серије А
Наполи граби ка титули, Сампдорија бежи са днаGetty © Valerio Pennicino

Температура у Напуљу расте - Скудето је све ближи.

Наполи је уписао нову, убедљиву победу у првенству, пошто је прегазио у гостима Торино са 4:0.

Добро опробан рецепт ове сезоне донео је победу и овог пута - Осимен и Кваратскелија.

Осимен је донео предност гостима у деветом минуту, Кваратскелија је повисио у 35. са беле тачке.

Нигеријац је нови гол постигао у 51. минуту, а коначан резултат поставио је Ндомбеле у 68. минуту меча.

Наполи је први са 71 бодом, док је другопласирани Интер са 50 и утакмицом мање.

Торино је на 11. месту са 37 бодова.

Фјорентина је са 1:0 победила Леће, док је у првом данашњем мечу Сампдорија била боља од Вероне - 3:1.

Маноло Габјадини је са два гола у првом делу игре трасирао пут ка победи, а гостима су два гола поништена у наставку - Гаичу у 61. и 66. минуту, оба због офсајда.

Фараони је, ипак, успео да затресе мрежу домаћих у 88. минуту, али је Заноли у осмом минуту судијске надокнаде оверио победу Сампдорије.

Екипа Дејана Станковића је дошла до 15. бода у првенству и важне победе против директног конкурента за испадање.

Сампдорија је препустила последње место Кремонезеу (13 бодова), док је Верона 18. са 19 бодова.