Минималац Швајцарске довољан за победу над Камеруном, Емболо пресудио "својима"

Фудбалери Швајцарске савладали су селекцију Камеруна са 1:0 у првом мечу групе Г на Светском првенству у Катару
Минималац Швајцарске довољан за победу над Камеруном, Емболо пресудио "својима"Getty © Alex Grimm

Швајцарци победом започињу учешће на Мундијалу, пошто су у првом колу минималним резултатом оправдали улогу фаворита.

Није блистала репрезентација Мурата Јакина, пошто је Камерун већим делом меча био опаснија екипа, којој је мало концентрације, среће и умећа у завршници, недостајало да постигне погодак и дође до повољнијег резултата.

На врхунцу задатка био је и Јан Зомер, голман Швајцарске који је редом заустављао покушаје Токо Екамбија, Чупо Мотинга, Онглеа и Ангисе.

Прво полувреме завршено је без постигнутих голова, да би на самом старту другог, Швајцарска дошла до вођства и испоставиће се, победоносног поготка.

Најбољу акцију европске селекције на мечу, голом је крунисао Брил Емболо.

Након брзе и директне размене додавања, лопта је дошла до Шаћирија на десној страни, он ју је оштро послао у шеснаестерац ривала, где је Емболо показао смиреност у завршници, те постигао погодак.

Нападач Швајцарске није претерано славио, пошто је постигао погодак против селекције у којој је рођен.

До краја меча, виђена су узбуђења на обе стране терена.

Има Камерун за чиме да жали, пошто су у наредних 40-ак минута у неколико наврата могли до изједначења.

Изгледне прилике за гол имала је и Швајцарска, која је била на прагу другог постигнутог гола у ситуацијама у којима су се нашли Родригез и Сеферовић, али је квалитет на голу показао и Андре Онана.

Швајцарска са три бода започиње кампању на овогодишњем Мундијалу у групи Г, у којој наступа и репрезентација Србије.

"Орлови" ће од 20.00 часова играти са Катаром, а друго коло групне фазе Светског првенства доноси дуеле Бразила и Швајцарске, као и Србије и Камеруна.

Утакмице другог кола играју се 28. новембра.