Барселона и Осасуна су први полуфиналисти Купа Краља

Фудбалери Барселоне пласирали су се у полуфинале Купа Краља победом над Реал Сосиједадом од 1:0. У полуфиналу је и екипа Осасуне, која је изненадила и победила Севиљу са 2:1 након продужетака
Барселона и Осасуна су први полуфиналисти Купа КраљаGetty © Alex Caparros

Ново славље на "Камп Ноу" изборили су Ћавијеви изабраници, овога пута у Купу Краља.

У узбудљивом мечу Барселоне и Сосиједада, победника је одлучио један погодак.

Он је постигнут у 52. минуту, када је Усман Дембеле пробио по десној страни и потом изненадио голмана и директно шутирао искоса.

Барселона је у 40. минуту имала играча више, пошто је Мендез зарадио директан црвени картон због оштрог старта над Бускетском.

То је у великој мери помогло Барселони да у другом полувремену игра знатно боље и очува стечену предност.

Имао је Сосиједад своје шансе, али је Тер Штеген био још једном несавладан.

Поред Барселоне, пласман у полуфинале обезбедила је и екипа Осасуне.

Тим из Памплоне је са 2:1, након продужетака елиминисао Севиљу.

Играо се 71. минут када је Авиља донео домаћима предност и деловало је да ће то бити једини погодак на мечу, али је Севиља у 94. минуту стигла до изједначења.

Ен Несири је погодио и изборио продужетак, у којем је меч голом решио Ез Абде, позајмљени фудбалер Барселоне, који је одлично заломио ривала и послао лопту у мрежу Севиље у 99. минуту.

Карту за финале Купа Краља покушаће да обезбеде још две екипе.

Валенсија и Атлетик билбао чине трећи, а Реал и Атлетико Мадрид последњи четвртфинални пар.