Фудбалери мадридског Атлетика савладали су Ваљадолид са 3:0 у утакмици 18. кола шпанске Ла Лиге
Гризман "штиклирао" Ваљадолид - предивна асистенција и гол у размаку од пет минутаGetty © Angel Martinez

Атлетико је посао завршио у првих 45 минута, пошто је у том периоду постигао све голова.

Повео је Атлетико у 18. минуту, голом Алвара Морате, а феноменалну асистенцију је уписао Антоан Гризман - петом.

Пет минута касније, Француз се уписао у стрелце и повисио на 2:0.

Коначан резултат поставио је Хермосо у 28. минуту утакмице.

Сосиједад је са 2:0 савладао Рајо Ваљекано у гостима, а и на овом мечу су сва узбуђења виђена у првом делу игре.

Сорлот је донео предност гостима у 15. минуту, а на 2:0 је повисио Баренечеа у 36.

Еспањол је минималним резултатом победио екипу Бетиса, а једини гол постигао је Мартин Брајтвајт у 43. минуту утакмице.

Севиља је у последњем данашњем мечу тешком муком дошла до веома битних бодова против Кадиза.

У надокнади првог дела игре је поништен гол Ламели због офсајда, а тренер домаћих, Хорхе Сампаоли, искључен је у 59. минуту меча.

Севиља је нападала до самог краја, што им се исплатило, уз велику помоћ гостију.

Алехо је ушао у 70. минуту, добио жути картон у 83, а потом, четири минута касније, скривио пенал и добио други жути картон.

Иван Ракитић је био сигуран са беле тачке и тако Севиљу извукао из зоне испадања.